Shell Eco Marathon (VI): Soutěž

Toto je poslední díl Shell Eco Marathon 2011 a my si zopakujeme dny závodu, kde se dozvíte o všech radostech a frustracích týmu Gorbea, složeného z učitelů a studentů z institutů Mendizabala a Miguel Altuna. , z Vitoria a Bergara, v tomto pořadí.

26. den: Ráno v plné rychlosti jsme jeli na technickou kontrolu, protože jsme stále nenebo jsme to dokončili kvůli problémům a hitům ​​předchozího dne ze strany organizace. Byli jsme více než dvě hodiny, dvě hodiny, ve kterých ndal ti dost času na to, aby sis myslel, že jedeme domů s tím, co jsme měli na sobě, ale naštěstí jsme se spletli, nakonec nám dali povolení, ale ne předtím, než se o to pohádali a hodně se zapotili při rozhovoru s techniky. Pokaždé, když si vzpomenu, co nás stálo získat ty dvě zatracené nálepky, že jsme prošli příslušnými testy... Nakonec to stálo za to.

Protože byly závodní dny testy nebylo možné provést na okruhu, takže náš okruhový test byl zároveň prvním ze čtyř motocyklů. Auto vyjelo na trať, ale nevypadalo to moc dobře, byl velmi pozdě, v některých kolech více než minutu a ještě více, a aby toho nebylo málo, tak poté čtyři a půl otáčky (bylo jich šest, které bylo třeba dát) vodíková láhev zůstala více suchý než poušť Gobi.

Odtahovka (BMW řady 5 Touring s přívěsem a pěnovou matrací) vyzvedla auto z okruhu a odvezla ho do paddocku, kde jsme na něj s dostatečnou demotivací čekali, že se oklameme. Po příslušných revizích došlo k závěru, že motoru chybí točivý moment, a že proto elektřina generovaná vodíkovým článkem nebyla využívána v maximální možné míře. Příslušné úpravy byly provedeny v elektronickém systému pro získání většího točivého momentu, ale…

Den 27: Auto vyjelo na trať druhý den závodu se všemi iluzemi, které do toho byly vloženy, ale zdá se, že neuspěl s úpravami za účelem zvýšení točivého momentu a vše se zhoršilo, auto při vyzvednutí sotva dojelo do první zatáčky okruhu. Týmový duch byl na dně, ale museli jsme dál pracovat, zbýval ještě jeden den závodu a tři rozjížďky, protože kvůli varování před bouřkou byla soutěž přerušena a všem týmům bylo přiděleno rozjíždění navíc). Zbytek dopoledne a celé odpoledne tohoto druhého dne závodu bylo věnováno vylepšování systému, omezování baterie, který mimochodem, byl poškozen a podával pouze třetinový výkon a z hodnoty X vyskočila a musela být znovu zapnuta, což s sebou přineslo náklady na vodík. Tato hodnota byla vyhledána a stack byl omezen těsně před okamžikem skoku. Byla to naše poslední možnost, drželi jsme palce.

Den 28: Třetí a poslední den. Hned ráno jsme dali auto na okruh s prvním jezdcem za volantem, zdálo se, že všechno jde dobřetaké dokončili jsme 6 kol, s neštěstím nezařazujte nás podle projeli cílovou čárou 7 sekund pozdě (a prázdná láhev). Zbývaly dva góly, nervy byly na hraně. Vstoupil druhý pilot na trať s autem, jakmile skončil první závod dne. Auto jelo rychle, mysleli jsme si, že tímto tempem mu dojde vodík, ale ne, skončil s více než dvěma minutami k dobru, byli jsme jako blázni: Už jsme byli klasifikovaní. byl tam jeden třetí rukáv, a nyní uvolněnější, protože jsme splnili svůj cíl, jsme šli do pokusit se zvýšit autonomii, více se přizpůsobovat době a tím (prý) snížit spotřebu. Cílem jsme projeli s rezervou 30 sekund, s asi o něco lepší údaje z hlediska spotřeby.

Na kategorii Hydrogen Urban Concept nakonec zbylo 10 klasifikovaných vozů s námi desetiny z 10 klasifikovaných, z celkového počtu více než 18 týmů v kategorii. Udělali jsme celkem 37,4 km kWh. Kompletní výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.