Výsledky 6 hodin Austin 2014: Bouře nad pouští

výsledek-6-hodin-austin-2014 (3)

Déšť nad pouští, doslova. Zdá se, že osud diktuje závody dragsterů ve velké americké poušti, která obklopuje Austin, okruh Circuit of the Americas nacházející se v Texasu. Stejně jako v předchozím ročníku 2013 se objevil déšť, aby ochladil nápady některých a více soustředil myšlenky Audi. Protože i když se 6 hodin odporu může zdát málo, s hbitostí a inteligencí se musí zacházet stejně.

Teprve potom můžeme uvažovat další skvělý double pro Audi v těchto 6 hodinách Austinu 2014 označený v kalendáři WEC (World Endurance Championship) nebo přeložený do našeho jazyka, World Endurance Championship. A je to tím, že 6 hodin se může zdát málo, zvláště po dlouhém čekání od posledního závodu. Více než tři měsíce kocoviny, čas, který stojí za nejlepší závod na světě 24 hodin Le Mans.

výsledek-6-hodin-austin-2014 (1)

Ale i když jsou samotné 24 hodin LeMans na rozdíl od světa, ve skutečnosti jsou součástí kalendáře mistrovství světa ve vytrvalosti, který se skládá z osmi závodů. Včera s 6 hodinami Austinu jsme se dostali do poloviny šampionátu a ačkoli se to může zdát pozdě, skutečně důležitým měsícem bude listopad, ve kterém týmy a jezdci budou muset opustit fyzický svět, aby se ponořili do posledních tří dlouhých závodů. I když mohou stále klidně dýchat, měsíc říjen bude hostit pouze 6 hodin Fuji.

Když jsme si to řekli a po velké letní přestávce, dorazili jsme do chladné a deštivé peklo v austinu texas, kde se k účastníkům WEC připojil jednotný vytrvalostní šampionát vyplývající z Grand-Am a American Le Mans Series. Audi by ale nevadilo, že ačkoli dominovalo volným tréninkům, byla to Toyota, kdo chtěl vyniknout v titulcích tím, že obsadil pole position. I když ve vytrvalostním závodě stojí dobrá rozhodnutí a zajíždění časů na kolo co nejpravidelnější. A zkusili to, slunce na startu závodu svítilo vysoko a bývalý týmový kolega Jaimeho Alguersariho, Sebastian Buemi, výrazné dobré rytmy Když jsme jim umožnili udržet 30sekundový odstup, než začali zastavovat, zdálo se, že všechno jde pro japonský tým hladce. Ale to bylo nemožné, vzhledem k bouři, která visela nad pouští, červená vlajka na sebe nenechala dlouho čekat.

výsledek-6-hodin-austin-2014 (5)

Neoprávněná červená vlajka, protože na okruhu nerovnoměrně pršelo a způsobilo stížnosti tím, že poškodilo mnoho jezdců, kteří zvolili svou strategii dobře, a prospěli ostatním zachráněným ze štěrku. Ale ouha, to rozhodnutí padlo a nezměnilo se, v tu chvíli se začaly objevovat kalkulačky a strategie a není nikdo, kdo by Audi porazil.

Ale buď velmi dobře upravili čas, nebo měli vše velmi dobře pod kontrolou. Již když byla vyvěšena zelená vlajka, Porsche vedlo a distancovalo se od Audi za více než minutu Pronásledovali ho, jako by věděli, co se stane. V Toyotě si to nemuseli myslet, protože stejně jako to, co se jim stalo v LeMans, se zdá, že na začátku všechno jde skvěle, dokud se tortilla neobrátí a vy se nevidíte bez šance na výhru. Tak začala noc, kdy Porsche začalo rozdávat lahve šampaňského, kluci z Audi zírali na obrazovky s časem a zatímco Toyota začala sbírat, přemýšleli o pomstě, kterou budou chtít doma sbírat.

výsledek-6-hodin-austin-2014 (6)

Všechno se zdálo zpívané a je to, co se může stát 45 minut od konce v závodě delším než 6 hodin? Ze všeho. The Porsche #14 začínalo ztrácet tempo, okamžik, na který Audi jakoby čekalo. Aby Audi číslo 2 i číslo 1 by se ujalo vedení později následovala Toyota #8, která přiměla jeho tým zařadit rychlost a znovu se soustředit na obrazovky.

A tak s klidem nejlepšího vytrvalostního týmu posledních let, Audi by získalo double s #2 Fassler/Lotterer/Treluyer má náskok 53 sekund před svými spoluhráči #1 s Di Grassi/Duval/Kristensen na jeho příkaz, doprovázený neočekávaným Buemi/Davison/Lapierre Toyota #8 tím by se zavřela obrovská zásuvka pódia. Za nimi by byla obě Porsche, odsouzená k učení v kategorii, kde ukázala, že umí být. A dále by byli další opozdilci Toyoty a přeživší Lotus a Rebellion, kteří nikdy neměli šanci.

výsledek-6-hodin-austin-2014 (4)

Ale jestli je něco, co charakterizuje tento šampionát, kromě dlouhých závodů a jeho působivých prototypů LMP1, je to jeho rozmanitost kategorií. v LMP2 vítězem se stal tým KCMG s Nissanem Oreca 03R a jeho řidiči Howdson/Bradley/Matsuda následován týmem SMP Racing, který je rovněž majitelem vozu Nissan Oreca 03R Zlobin/Minasian/Mediani. A ti, kdo se museli spokojit se třetím místem, byli kluci z Extreme Speed ​​​​Motorsport, tentokrát s Hondou HPD ARX 038 pilotovanými Sharp/Dalziel/Brown.

A nakonec se nalodíme v kategorii GT, kde je nesporným lídrem tým Aston Martin jak v GTPro, tak v GTAm byla označena vítězství. V profesionální kategorii to byl Turner/Murke, kdo vyhrál na zadní straně svého Vantage V8. A již v kategorii Amatér to byl další Vantage V8, který vyhrál, když pilotoval Dalla Lana/Lami/Nygaard.

výsledek-6-hodin-austin-2014 (2)

Takto skončil tento skvělý závod, kde prvky a různé kategorie s ultratechnologickými prototypy, které se spojují s divokým GT, označují jeden z nejlepších důkazů, že existuje motoristická soutěž. Říkáš další rande? a 12. října v domě Toyoty, konkrétně na okruhu Mount Fuji v Japonsku kde Toyota bude trpělivě čekat na svou pomstu. Umístěte své sázky!