2016-os Év Motorja Díj: A Ferrari viszi a tortát

A Ferrari 488 GTB 2016-os év motorja

sok Az év nemzetközi motorja 2016 ők a legfontosabb mechanikai versenyek világszerte. Hazánkban díjként is ismert az év legjobb motorja, 62 különböző ország 31 újságírójából álló kiterjedt zsűri választja ki. Az idei kiadásban egyértelmű nyertesünk lesz: a 8 literes dupla turbófeltöltős V3.9 a Ferrari 488 GTB sportkocsiban használt.

Ezt a szerelőt is használják a Ferrari California T., elnyerte az év legjobb motorjának járó díjat, de kategóriájának lökettérfogat, teljesítménymotor és új motor díját is. Teljes négy díjat az egyik első turbó az olasz márka történetében. Más kategóriákban látni fogjuk, hogyan ismétli a Ford egy liternél kisebb motorokban és a 1.5 turbó a BMW i8-ból (a tavalyi év legjobb motorja) lesz a helye a listán.

Az év legjobb motorja 2016

ferrari-488-GTB

A legmagasabb kategóriában a díjat kapja 8 literes dupla turbófeltöltős V3.9 Ez a mechanizmus nem kevesebb, mint 488 CV és 670 Nm, és 760 másodperc alatt katapultálja a 488 GTB-t 0-ról 100 km/h-ra. Trónfosztás így 1.5 literes 3 hengeres a BMW i8-ból, amely 2015-ben győzött, idén pedig továbbra is a második helyen áll. Az új motor zárja a dobogót 3.0 literes hathengeres turbó Porsche, az új 911-es sorozattal szerelve.

1 liternél kisebb motorok

A kisebb motorok kategóriájában a Ford még egy évig megismétli a győzelmét ökoboost 999 köbcentiméter. Ezt a 100 és 140 lóerő közötti teljesítményt nyújtó motort a Ford Fiestától a Mondeóig, a Tourneón áthaladva különféle modellekhez szerelik fel. Mögötte egy másik háromhengeres turbó, azonos lökettérfogattal, de a volkswagen gyártotta. A legkelendőbb modellekben használják, mint például az Audi A1, a SEAT Ibiza vagy a Volkswagen Polo.

1-1.4 literes motorok

Teszt Peugeot 208 1.2 Puretech 110 CV EAT6

A PSA ismét nyer az 1 és 1.4 liter közötti kategóriában 1.2 turbós háromhengeres. Egy szerelő, akiben élvezheti Peugeot modellek, mint a 208, vagy néhány Citroënben, mint például a C4 Cactusban a többi PSA modell mellett. Mögötte áll a BMW eredetű 1.2-es háromhengeres turbó, amelyet a MINI One használ.. Őket követi a 1.4 TFSI hibrid az Audi A3 e-tron vagy a Volkswagen Golf GTE.

1.4-1.8 literes motorok

Ebben a kategóriában a díjat a 2015-ös év motorja nyerte el. 1.5-ös turbós háromhengeres hibrid amelyet a BMW i8 használt valahol meg kellett jelennie, és itt van. Ezt követi a német márka másik motorja, a 1.5 turbó Series 1, Series 2, sőt a MINI modelljeiben is használják. A harmadik helyre kerül Audi 1.8TFSI, amelyet az Audi A3-ra, a SEAT Ibiza Cuprára vagy a Volskwagen Polo GTI-re szerelnek fel.

1.8-2 literes motorok

Teszt Mercedes A45 AMG

A Mercedes-AMG ismételten nyerte meg a kategóriát. a motorod 2 literes négyhengeres turbó még mindig viszonyítási alap. Ezt az erőteljes 360 LE-s motort a Mercedes-AMG kompakt modelljeiben találjuk meg, azaz Egy 45 AMG, CLA 45 AMG és GLA 45 AMG. Besurran egy újabb négyhengeres, a Audi 2.0TFSI, amelyet olyan teljesítménymodellekhez használnak, mint az Audi S3, az Audi TT vagy a SEAT León Cupra.

2-2.5 literes motorok

Egy másik Audi a 2-2.5 literes kategória győztese. Az 2.5 TFSI Már hetedik éve foglalja el a kategória csúcsát, ez nem meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy az Audi RS3-ra és az RS Q3-ra szerelték fel. Új motor következik A Porsche 2.5 literes turbófeltöltős négyhengeres, amelyet a 718 Boxster S adott ki. A harmadik helyen a 2.3 Ford EcoBoost szerepelt az új Focus RS-ben.

2.5-3 literes motorok

Porsche 911 Turbo S 2016

A kategória győztese a 2016-os év második minősített motorja. Az új motor tPorsche urbo hathengeres és 3.0 literes az új 911 adta ki, és ez a nyertes. A motor 6 literes dupla turbófeltöltős V3.0 a BMW M3 és M4 (tavalyi győztes) második helyezést ér el és egyetértünk, mert már kipróbáltuk. Érdekességként az exkluzív M4 GTS is használja.

3-4 literes motorok

A 3 literes küszöbön túl a Ferrari területe. Az 8 literes dupla turbófeltöltős V3.9 Ebben a kategóriában a Ferrari GTB is nyer. Követik a Mercedes-AMG 8 literes duplaturbós V4.0-as, amelyet az AMG GT vagy a C63 AMG használt. Aztán megtaláljuk a már klasszikust négy literes boxer motor amely a sportos Porsche 911 GT3 RS-re szerelhető.

4 liter feletti motorok

Ferrari F12tdf

A 4 literesnél nagyobb motoroknál ismét egy Ferrari szerepel a listán, jelen esetben az exkluzív F12tdf erős motorjával 12 literes V6.3. Mögötte a Audi által gyártott 10 literes V5.2-es amely jelen van az Audi R8-ban és a Lamborghini Huracánban is.

zöld motor

A zöld motorok kategóriájába azok a motorok tartoznak, amelyek inkább a környezetvédelemre összpontosítanak. Itt kiemeli az elektromos mechanikát Tesla Model S és Model X. Utánuk a 2015-ös év motorja, a 1.5 háromhengeres a BMW i8-ról. Ezután a Volvo XC8 és S90 hibrid T90-as mechanikája besurran a listába.

Új Motor

Ferrari 488 GTB

Az új motorok között ismét a motor a koronát Ferrari 8 literes duplaturbós V3.9-asa verseny abszolút győztese. Követik a motort két literes hibrid amelyet a Volvo előtt neveztünk el. Zárja be a listát, amelynek motorja hat hengeres és 3.0 literes Porsche, történetének első turbója.

Nagy teljesítményű

A listát a nagy teljesítményű motorokkal zárjuk. Ahogy el tudod képzelni a mechanikát a Ferrari 488 GTB ismét a győztes. A második helyen a „cavallino” másik motorja, a V12 6.3 aki kategóriájában nyert. A harmadik helyen sincs meglepetés és a 4.0 literes boxer a Porsche 911 GT3 RS-ből.