Eredmények Dakar 2016, utolsó szakasz Villa Carlos Paz – Rosario

Stephane Peterhansel

Stéphane Peterhanselnek hiányoznak az ujjai a kezéről ahhoz, hogy megszámolja 12 Dakarját. Cyril Despres segít neki számolni.

És vége. A 2016-os Dakar ma véget ért egy 698 kilométeres utolsó szakaszsal, amelyből 180 volt különleges. Az A 2016-os Dakar utolsó szakasza Villa Carlos Paz és Rosario argentin városai között rendezték, visszatérve a rally kiindulópontjához. Ma már tudjuk a Dakar 2016 eredményei és a 37. kiadás nyerteseinek neve.

A motoros kategóriában nem történt meglepetés az utolsó szakaszokat illetően. Miután sok versenyző kiesett a kedvencek listájáról, többségük visszalépések miatt történt Toby Price aki megnyerte a futamot, ez volt az első győzelme a Dakaron. Idén nem volt motoros bajnok. Mark Patronelli A quadok bajnoka lett. A Peugeot autókban elérte célját, a győzelmet. Volt Stephane Peterhansel az, amelyik a 12. Dakarral győzelemre vezette a francia márkát. Gerard deRooy ismét megmutatta tudását a volánnál, és megnyerte az Iveco csapatát.

Marcos Patronelli Dakar 2016

Két keréken érdemes kiemelni az olyan versenyzők teljesítményét is, mint Svitko, Quintanilla vagy Benavides, akik a listavezető után a következő helyeket foglalták el az általános besorolásban. Kár, hogy ez ismét nem Joan Barreda éve volt, aki Uyuniban távozott. Az A legjobb spanyol Gerard Farrés volt a nyolcadik helyen, Armand Monleon pedig a tizedik helyen áll. Laia Sanz nem érte el kitűzött célját, a legjobb 10 közé jutást, de kitartással a 15. helyen végzett, a mai utolsó szakaszon pedig kulcscsonttöréssel futott.

A quadokban abszolút a Patronelli fivérek dominálnak, Marcossal az élen. Nagy előnyre tettek szert riválisaikkal szemben egy év alatt, amikor Ignacio Casale és Rafal Sonik, két nagyszerű pilóta kénytelen volt visszavonulni. Alejandro Patronelli lett a második, Baragwanath pedig a harmadik. Itt a 17-es bejegyzéshez kell mennie, hogy megtalálja Eduardo Marcos Echamiz, a legjobb spanyol quadban ezen a 2016-os Dakaron.

Dakar 2016 13. szakasz

kétségtelenül 2016 Eljött a Peugeot éve. A francia bagik vezették az összesített besorolást a rali során, és a legtöbb szakaszt megnyerték. Az első héten Loeb látványos versenyt vívott, a terep pedig neki kedvezett. Mindannyian szerettük volna győzni, de a dűnék első szakasza miatt minden lehetőséget elveszített, bár végül kilencedik lett. Később azonban jó tempót vett fel. Idén Carlos Sainznak is remek Dakarja volt, mígnem a váltótartó törése miatt távoznia kellett. Cyril Despres az árnyékban lovagolva jó hetedik pozíciót ért el. Al-Attiyah, de Villiers és Hirvonen a következő pozíciókat töltötték be a tábornok és Nani Roma a hatodik, a legjobb spanyol.

Gerard deRooy A kamionok között jelentős előnnyel szerezte meg a bajnoki címet Ayrat Mardeev Kamazjával szemben, amely különösen ezen a második héten emelkedett ki. A harmadik az argentin Federico Villagra lett. Gerard de Rooy segédpilótája, Moi Torrallardona Ő volt az első spanyol teherautó-társ, aki Dakart nyert. Azonban a legjobb sofőr volt Pep Vila a tizedik helyen.

1. Az adatokért felelős: Miguel Ángel Gatón
  2. Az adatok célja: A SPAM ellenőrzése, a megjegyzések kezelése.
  3. Legitimáció: Az Ön beleegyezése
  4. Az adatok közlése: Az adatokat csak jogi kötelezettség alapján továbbítjuk harmadik felekkel.
  5. Adattárolás: Az Occentus Networks (EU) által üzemeltetett adatbázis
  6. Jogok: Bármikor korlátozhatja, helyreállíthatja és törölheti adatait.