2014 Magyar Nagydíj: Versenyeredmények

2.5_1 (1)

Meg fogod bocsátani, hogy merész voltam, de nem szerettem ezt a versenyt. Annyira jó és lenyűgöző volt, hogy a sors, az elemek, a csapatok vagy a versenyzők megmenthettek valamit a ma bemutatott műsorból a jövőbeli versenyekre. biztos vagyok benne A sportág sok rajongója egyetért abban, hogy ez a legjobb verseny, amit ebben a szezonban láttunk. Mert ha tegnap, a kvalifikáció értékelésénél elmondtam, hogy számtalan epikus cím megfordult a fejemben, akkor a mai verseny a "best-seller"-ért szól. A kitartás és a mindenható előtti kaszt, az eddigiek egyik legnagyobb visszatérésével, keveredve a meg nem érkezett, de az aszfaltot átáztató, félénk esővel, hogy előkészítse a kaotikus baleseteket.

Eladott karrierből az elsők biztonságába jutottunk, egy káoszba, ahol bármi megtörténhet. A kvalifikáció leküzdése nehéz feladat volt, de a rajt előtti mennydörgés és a zuhogó víz nem mindenkit idegesített. Az első Kvyat volt, aki nem tudta beindítani az autót, és az első métereken fejénél nagyobb éhséggel kísérte Lewis Hamiltont a boxutcából, így ő lett a második, aki hibázott. Közben a versenyt szünetekben indították el, Fernando Alonso már megadta nekünk, hogy megértsük a carrerónt, amit meg akar tenni, pozíciókat szerezve és ismét Vettel ellen harcolni a pozícióért, a maga részéről Rosberg földet rakott a kettő közé, hogy nyugalmat keressen a szemben a fenyegető esővel, amit a csapatok jósoltak, és csak három kör telt el.

971_előkelő

Teltek-múltak a körök és kiszáradt az aszfalt, a csapatok ismét tévedtek az időjárás-előrejelzésben, de a pálya még mindig titkolózott. Az egyik akkor történt, amikor Ericsson rálépett a nedves járdaszegélyre, és egyenesen a védelmek közé ment, és arra kényszerítette a biztonsági autót, hogy kijöjjön és olyanok intelligenciáját is kiemelni, mint Ricciardo és Button, akik a kelleténél jobban kockáztatták az időjárási radarba vetett bizalmukat, és hiába tértek vissza a köztesekre. A legjobb lépést az ausztrál RedBull tette, aki a verseny élén találta magát. De kijöttek Grosjeanért, aki abban a megtiszteltetésben részesül, hogy balesetet szenvedhet Lotusával a Safety Car tempójában a pályán. Eközben az első négy helyezett lépett a következő körbe, a Williams betemeti Bottas versenyre való törekvését, Fernando pedig ismét találkozik Vettellel, ezúttal megnyerve a meccset.

A verseny kezdetekor a még hátralévő köröket néztük, de amíg Alonso repült és a Ricciardo által elért leggyorsabb köröket vitte el, mi még mindig a 17. körön haladtunk. Ebben a pillanatban Vettel a két Mercedes között volt. és bizony szegény Rosberg kihagyott valami rosszul hangzó szót, amikor a rádióban elmondták neki, hogy párja szeretné elérni az autója nyomát, de elég nehéz volt megelőzni a jó öreg Vettelt és a RedBullját, nem az autó miatt. , hanem a vékony sáv a kialakult száraz aszfaltból. Kísérletről próbálkozásra Hamilton kijött a német törekvéséből, de a pálya páratartalma megette abroncsai tapadását.

f1sil2014_jk1591191.jpg__1280x496_q85_crop-smart_mask-0 3px 0 3px_subject_location-2004

Egészen addig, amíg a Safety Car V8-asa ismét fel nem zúgott egy újabb hibája miatt, amelyet ezúttal Sergio "Checo" Perez követett el, aki Ericssonhoz hasonlóan az utolsó kanyar rejtett tócsáját túllépve egyenesen a főegyenes falába ment. A stratégiák újra megjelentek, és Ricciardo és Massa lemásolta őket, mint korábban, gyorsan beszálltak, hogy felrakják a kerekeket, de Alonso és Ferrari a bátorság és az F14T jó tempójának demonstrációjában egy nagyon kockázatos utat választott. folytassa, és próbálja meg a lehető legnagyobb mértékben késleltetni a megállást, hogy befejezze az új gumiabroncskészletet. Ám mielőtt az időket asszimilálhatnánk, Vettel a Force Indiából akarta utánozni a mexikóit, bár enyhe fal érintéssel sikerült megmentenie a helyzetet következmények nélkül, de ez aláásta minden törekvését, hogy valami dicsőséget szerezzen ezen a Nagydíjon.

És így elérkeztünk a verseny közepéhez, 35 kör, ami négy nagydíjnak tűnt egyben, és még mindig ott volt a másik fele. De az egyre szárazabb pálya és a víz formájában rejtett titkok a pályán feltárultak, a hibákat, a vonalváltásokat és az ellenkormányzást a kormány könnyű érintésére és a nagyon pontos köridőkre cserélték. Hamilton némi nyugalommal megállt, hogy kemény gumikat tegyen fel több mint 30 körrel a vége előtt, hogy új szett nélkül érjen célba. De jött az ideg a Ferraritól, Alonso majdnem 30 körrel a vége előtt megállt, készen arra, hogy többet ne tegye meg, és ahelyett, hogy feltette volna azt, amit mindannyian gondoltunk, a kemény gumikat, ismét kijött a sárga csíkos kerekekkel, a lágyakkal. próbáljon meg ennyi kört előtte teljesíteni, referenciaként tekintve a Maldonado által elért 25 körre, és teljes mértékben bízva a képességeiben. Ennek a bizalomnak köszönhetően és a kaszt, amelyet Fernando mutatott, sikerült kordában tartania a Mercedest gumiabroncsai jobb teljesítményének köszönhetően.

12_140726_M1U8815-966x543

De a legjobb még hátra volt, a végén mindannyian tudtuk, hogy vagy a varázslat ismét csodát tesz, vagy a jó ritmus fenntartása az utolsó öt körben nehéz feladat lesz. Így kezdődött az utolsó hat kör úgy, hogy Hamilton és Ricciardo ragaszkodott hozzá, és Rosberg több mint 13 másodperccel lemaradt, de körönként majdnem három másodpercet vágott le. Hamilton tempója megfelelő volt, kemény abroncsai is kopottak, és jobban aggódott a mögötte álló ausztrál frissessége, mint a fáradt éllovas Ferrari, de két próbálkozás után Ricciardo jobb tempója a Mercedes és a spanyol Ferrari angoljainak köszönhető. mindössze két kör alatt. Nem volt párja a RedBullnak és tökéletes stratégiájának, de miközben egy kalapácsütéssel távolodott a győzelem felé, a német pilóta a német Mercedesével kétségbeesetten megindult egy Hamilton ellen, aki az utolsó két körben nagyon jól tudta elrejteni a hézagokat, és megadta neki azt a levegőt, amire Fernandónak szüksége volt. másodiknak koronázták meg.

Így sikerült a Magyar Nagydíj 70 köre teljesíteni, az egyik leglassabb kör, és ahol a legnehezebb az előzés, ott időről időre mindig érzelmekkel teli versenyeket ad nekünk, de abban szerintem mindannyian egyetértünk. nehéz legyen, nézzen valami ehhez hasonlót ebben az évadban. Sok véletlenre bízott tényezőnek kell bekövetkeznie, és csak remélni tudjuk, hogy három hét múlva a belgiumi Spa Francorchamps megmutatja nekünk, hogy megfelel a feladatnak a lécet ma a Magyar Nagydíj. Ki mondta, hogy az F1 unalmas?

1. Az adatokért felelős: Miguel Ángel Gatón
  2. Az adatok célja: A SPAM ellenőrzése, a megjegyzések kezelése.
  3. Legitimáció: Az Ön beleegyezése
  4. Az adatok közlése: Az adatokat csak jogi kötelezettség alapján továbbítjuk harmadik felekkel.
  5. Adattárolás: Az Occentus Networks (EU) által üzemeltetett adatbázis
  6. Jogok: Bármikor korlátozhatja, helyreállíthatja és törölheti adatait.