2015. évi Osztrák Nagydíj: kvalifikációs eredmények

Bika emlékmű a Red Bull Ringen

Kezdje a verseny előtti edzést ezen a gyors pályán Osztrák Nagydíj a Red Bull Ring pályán, A Red Bull "otthona" ezen a spielbergi pályán. A foglalkozások Vizesek voltak, ami miatt a 3. szabadedzésen kevés volt az akció. Bár ez nem ártott a McLarennek, amelynek már megvannak a sajátos problémái, és ezeknek nem volt közük az időjáráshoz.

az autó Fernando Alonso tudott szárazon motorozni, de nem sokáig. Alonso látta, hogy néhány sebességváltó-probléma azzal végződött, hogy autója megállt a célegyenesben, és a boxhoz kellett lökni, hogy megvizsgálja, mi történik. Az aerodinamikai fejlesztések új csomagját keveset használták, és a McLaren-Honda örök előszezonja motorproblémákkal folytatódik.

Rövid orrú McLaren MP4-30

Tegnap Button motorjának gyújtógyertyáinak meghibásodása miatt a McLaren nem aludt ki újra az edzés utolsó szakaszában. Számos probléma továbbra is sújtja a McLarent, és ma Alonso 20 pozíciós büntetést kapott az 5. égőegységen és más erőforrás-alkatrészeken végzett változtatások miatt, ami további 5 pozíciót jelent a sebességváltó cseréjéért. Összesen 25 büntetőpozíció Alonsónak, ami, mivel a rácson nem teljesíthető, áthajtást eredményez.

Buttonnak sem volt nagyobb szerencséje és a hatodik motorra is váltania kellett, ezért szintén 6 helyezést kap a rajtrácson. Hogy mivel az általuk elfoglalt késleltetett pozíciók miatt nem lehet betartani, hacsak nem érik el a pole-t, és még így is lenne még 25 késleltetett pozíciójuk. Ezért az ilyen típusú esetekben az FIA más büntetést is kiszab a verseny során, mint például 5 másodperc, 5 másodperc, áthajtás, vagy stop & go a Button esetében.

Kimi Ferrarija az Osztrák Nagydíjon

Hihetetlen Toro Rosso ezekkel a nedves pályaviszonyokkal. Meglehetősen versenyképesek voltak a nedves gumiabroncsok nagyon jó működésében. Az érem másik oldala az idősebb testvéreié, akik minden nehézségüket tovább növelik a motorcsere miatti büntetésekkel mindkét autóban (10 büntetőállás). És óriási baklövés a két Mercedes-pilótáé, akik a Q3 utolsó köreiben távoztak. Ennek ellenére fölényük miatt megőrizték az 1. és 2. pozíciót... Nem beszélve Kimi Räikkönenről, akinek a megújulása mai teljesítménye miatt távolabb van.