Meghalt Charlie Whiting, a Forma-1 versenyigazgatója

Charlie Whiting halála

Ha volt kulcsfigura a Forma-1 paddockban, az Charlie Whiting volt. Sajnos a motorsport első osztályának versenyigazgatója több mint 20 éve ma reggel tüdőembóliában halt meg Melbourne-ben, város, amely a szezon első nagydíjának ad otthont, 66 évesen.

És ez sokak meglepetésére, beleértve azt is, aki azt írja, Ezt az FIA hivatalos közleményben is megerősítette. A brit pályafutását a Hesketh Forma-1-es csapatnál kezdte 1977-ben, majd 1980-ban a Bernie Ecclestone vezette Brabhamhez költözött, ahol főszerelő, később pedig főmérnök lett. Később, 1997-ben versenyigazgatónak és biztonsági delegáltnak választották.

– Mély szomorúsággal értesültem Charlie hirtelen halálának híréről. – mondta el hivatalos közleményében Jean Todt, az FIA elnöke.

Charlie Whiting halála súlyos csapást mért a Nagycirkusz minden tagjára, hiszen a brit kulcsszerepet játszott a kategória minden futamának kidolgozásában, de egyben olyan ember is, aki a versenyzők biztonságáról gondoskodott, és igyekezett vonzó és tisztességes versenyeket garantálni a rajtrács minden tagja számára.

„Nagyon becsületes ember volt, aki nagyon nehéz szerepet játszott kiegyensúlyozottan. Szívében a versenyzés szerelmese volt a Hesketh csapattól fogva” – mondta Christian Horner, a Red Bull Racing csapat igazgatója.

Apránként fontos alakok a Forma-1-ben, valamint az összes csapat, csatlakoztak a családnak a britek halála miatti részvétéhez. A melbourne-i Albert Park pályán minden bizonnyal lesz egy rendezvény ennek a kulcsfontosságú személynek a tiszteletére, aki több mint 20 éve felelős az egyes nagydíjak indulásáért és a versenyen a tisztességes döntések meghozataláért. nyugodj békében charlie.

Értékelje autóját ingyen 1 perc alatt ➜

Hagyja megjegyzését

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Kötelező mezők vannak jelölve *

*

*

1. Az adatokért felelős: Miguel Ángel Gatón
  2. Az adatok célja: A SPAM ellenőrzése, a megjegyzések kezelése.
  3. Legitimáció: Az Ön beleegyezése
  4. Az adatok közlése: Az adatokat csak jogi kötelezettség alapján továbbítjuk harmadik felekkel.
  5. Adattárolás: Az Occentus Networks (EU) által üzemeltetett adatbázis
  6. Jogok: Bármikor korlátozhatja, helyreállíthatja és törölheti adatait.