Titanų dvikova: Jamesas Huntas prieš Niki Lauda, ​​paskutinė kova dėl 1976 m. pasaulio čempiono titulo

Niki Lauda ir Jamesas Huntas

Po įvadas mes vakar padarėme apie nuostabią Jameso Hunto ir Niki Laudos dvikovą iki 1976 m. čempionato vidurio, šiandien turime pakalbėti apie šios titaniškos kovos dėl pasaulio titulo pabaiga. Pastatykime save į situaciją; Įspūdinga Niki Laudos avarija Niurbürgringe pažymėjo lūžio tašką čempionate ir Huntas pasinaudojo situacija atkovodamas taškus per kitus du Grand Prix. Čempionatas atrodė taip: Lauda 58–Hunt 56.

Niki Lauda žinojo apie Hunto pažangą ir žinojo, kad titulas gali išslysti iš jo rankų. Taigi, po nepaprasto atsigavimo ir drąsos parodymo, Lauda nusprendžia praėjus šešioms savaitėms po avarijos, kuri beveik kainavo jam gyvybę, kad vėl galėtų varžytis ir krauju permirkęs tvarsčius ant galvos, jis Italijos Grand Prix lenktynėse pasiekė nusipelniusią ketvirtąją vietą.

Lauda Monzos GP

Italijos GP taip pat buvo naujienose dėl dar vieno prieštaringo sprendimo; Jamesas Huntas nubaustas, nes Monzos komisarai rado kuro jo „nelegaliam“ automobiliui ir jis startuodavo iš paskutinės pozicijos tinkle. Huntas, pažemintas bausme, kuri niekada nebuvo įrodyta, Monzoje baigia visas jėgas, tačiau turi trasą, todėl Niki Lauda išlieka čempionato lyderiu.

Liko tik trys Grand Prix ir jaudulys garantuotas... tada vėl ateina "biurokratinės" problemos, Huntas pagaliau yra diskvalifikuotas iš JK GP, o Lauda toliau laimi lenktynes, o čempionate liko 64 taškai Laudai ir 47 Jamesui.. Remiantis tuometinio „McLaren“ komandos vadovo Alastairo Caldwello žodžiais, situacija buvo pražūtinga, skirtumas buvo 17 taškų, o „Ferrari“ ir „Lauda“ buvo stiprūs, todėl savotiškai nusimetė rankšluostį ir nustojo kontroliuoti. Jamesą, kad jis galėtų išlikti susikaupęs.

Jamesas Huntas Kanados GP

Caldwellas iki šiol „laikė“ Jamesą nuo vakarėlių ir nakties atmosferos, tačiau viskas buvo prarasta. Tačiau Huntas parodė, kad nori kovoti iki galo ir iškovojo dvi pergales iš eilės Kanadoje ir JAV., o Lauda galėjo užimti tik aštuntąją ir trečiąją vietas, todėl iš čempionato liko 68 taškai Lauda ir 65 Huntas. Kova dėl pasaulio čempiono titulo sprendžiasi paskutiniame Japonijos Grand Prix kovoje.

Fuji kalno trasa jis pirmą kartą savo istorijoje surengė bandymą ir gavo Formulę 1 su vandens uždanga tiek, kad matomumas praktiškai buvo nulinis. Be to, naujasis išdėstymas nesugebėjo praryti viso tokio vandens kiekio, asfaltą pavertęs vonia. Esant tokioms aplinkybėms, pilotai susitiko aptarti, ar išeiti į trasą ar ne, ir nors keli pilotai priešinosi bėgimui, tarp jų ir Niki Lauda, ​​buvo priimtas sprendimas startuoti Grand Prix. Lenktynės prasideda ir Hunt pirmauja. Antrame rate Niki Lauda, ​​Niurburgringo avarijoje dar šviežias ir atsižvelgiant į tokias oro sąlygas, nusprendžia pasitraukti.

Lauda pasitraukia iš Japonijos GP

Džeimsas HuntasLenktynėse dominuoja , kuriam reikėjo ketvirtos vietos, kad taptų čempionu. Tačiau įpusėjus lenktynėms trasa pradeda džiūti ir Huntas pradeda kentėti dėl šlapių padangų gedimo; taip pat vienas iš jų prarado orą, tačiau komanda nusprendžia išlaikyti jį kelyje. Tuo metu jis praranda persvarą. Jį užklupo nesėkmė ir sprogsta padanga, todėl Huntas priverstas veržtis į duobes. Po pakeitimo, Jis nukrito į šeštą poziciją, o iki lenktynių pabaigos liko tik trys ratai.

Jamesas Huntas pasaulio čempionas 1976 m

Tada Huntas pradeda šaudyti kaip apsėstas žmogus, žinodamas, kad pasaulio čempionatas slysta iš jo rankų. Jis nežinojo, ar aplenkia apleistą vietą, ar užima pozicijas, todėl pasiekęs finišą galvoja, kad finišavo penktas ir pralaimėjo pasaulio čempionatą. Kai jis patenka į boksus, jis pradeda įniršį prieš Teddy Mayerį, „McLaren“ bosą, kaltindamas jį dėl čempionato pralaimėjimo, nes prieš tai nesustojo boksuose; Teddy Mayeris rodo jam tris pirštus ir šaukia: "Tu laimėjai! Tu laimėjai!" Jamesas Huntas finišavo trečioje vietoje ir vienu tašku užėmė 1976 m. pasaulio čempionatą.

Daugiau informacijos - Titanų dvikova: Jamesas Huntas ir Niki Lauda, ​​įspūdingos kovos dėl 1976 m. pasaulio čempionato pradžia , Titanų dvikova: Ayrtonas Senna vs Alainas Prostas, šou prasideda...