6 ur Silverstona – WEC 2018: rezultati dirke

Fernando v Toyoti TS050

Fernando Alonso je spet zmagal na tretji dirki svetovnega vzdržljivostnega prvenstva ali WEC 2018. Toyota št. 8, ki so jo vozili Fernando Alonso, Kobayashi in Buemi, je bila tista, ki je dosegla zmago kljub drugemu startu in padcu na razdalji približno 20 sekund zaradi slabega tempa japonski pilot. Dirkalnik 7 Kobayashija, Conwaya in Pechita je včeraj osvojil prvo mesto, začeli so s prvega mesta in vedno dosegali dober tempo. Po drugi strani se mu je v štafeti Alonso uspelo približati in zabiti nos v Conwaya, da ga je prehitel in postavil na prvo mesto 8.

Po tem dobro olajšanje od Buemija Po dolgotrajnih težavah japonske zamenjave ju je spet zbližal. Švicarski dirkač se je približal in prehitel številki 7, ker je bil pod pritiskom in je naredil napako, zaradi katere je moral zapustiti stezo in se nenadoma vrniti na stezo, pri tem pa je preskočil dno in poškodoval dno in difuzor dirkalnika ter nekaj aerodinamičnih dodatkov. . To ga je stalo nekaj desetink časa kroga na koncu dirke, da bi številka 8 zdrsnila dlje. Vendar so imeli dvojnika ... tako dobro za Toyoto TS050 Hybrid.

Toyota LMP1

Dirka, ki se je zdela težka ali nemogoča za Fernanda Alonsa, a jim je znova uspelo. Tako je ta zmaga dodana Alonsovi LMP1 skupaj s Spajem in Le Mansom, zdaj tudi na vrhu zmagovalnega odra dirke WEC 6 Silverstone 2018 ur. Točkovna razdalja med obema toyotama se poveča s približno 26 točkami prednosti glede na drugo, a dirk je še vedno več in na kocki je veliko točk ...

Toliko o Toyotinih LMP1, ampak LMP1 zasebni so imeli tudi svoje pluse in minuse, pa tudi borbe LMP2, GTE-P in GTE-A. Rebelions sta bila naslednja dva zasebna LMP1, pri čemer je Jackie Chan LMP2 zmagal v svojem razredu, sledil mu je Signatech. Potem pride GTE-Pro z zmago za AF Corse, sledi mu Porsche 91, v GTE-Am so zmagali Dempsey 77, sledil mu je TF Sport 90. Škoda, kaj se je zgodilo z avtomobilom Jensona Buttona doma, z okvaro motorja pred svojim občinstvom. Videli smo več vrtljajev, nesreč in dotikov na startu in tekom dirke itd. Niso bili prav nič dolgočasni in čustveni do konca.