F1 Velika nagrada Bahrajna 2018: rezultati dirk

Ferrari VN Bahrajna 2018

Zaženite F1 VN Bahrajna 2018, z zanimivo kariero z več bitkami od začetka. Dobro prehitevanje in malo opraviti z VN Avstralije, kjer je bilo prehitevanja nič. Vrhunec te dirke je lahko izguba enega od Ferrarijevih mehanikov, ki ga je povozil Kimi, ko je prihajal s svojega postajališča, čeprav voznik ni bil kriv. Kljub temu sta oba rdeča avtomobila dobro nastopila, z Vettlom na čelu in KImijem, ki se je moral zaradi nesreče ustaviti, saj ni dokončal nastavitve kolesa in je zato tam končal kariero.

Katastrofalen vikend za Red Bull. Če je bila Avstralija za Haasa pekel, je bil tokrat na vrsti Red Bull, pri čemer je Ricciardo ustavil dirkalnik zaradi tehničnih težav, ki so se zdele električne. Kar zadeva Maxa Verstappna, je bil zelo agresiven, da bi se vrnil po včerajšnji napaki. V bitki proti Hamiltonu, kjer je Angleža dobesedno izrinil s steze, tako da ni pustil prostora, je Lewisovo prednje krilo okrzlo Maxovo kolo in ga predrlo. Tako se je brez zadnje gume dirka končala tudi za drugega Red Bulla. Oba dirkalnika ekipe za energijske pijače izpadla iz dirke in brez točk v vikendu, ki zanju ni bil dober ...

Fernando z MCL33 v Bahrajnu

Kar zadeva najbolj zaostalo področje, smo bili, kot sem rekel, priča številnim borbam. Posebej smo se osredotočili na Fernando Alonso, ki je začel 13 zaradi včerajšnjih slabih kvalifikacij, kjer MCL33 nista uspela v enem krogu. Na dirki je rezultat boljši in oba sta lahko končala v točkah. ALonso se je že skoraj po štartu uvrstil med Top10 in se postopoma vzpenjal, pri čemer je izkoriščal prednosti avtomobilov, ki so imeli težave, in skupaj s prehitevanjem, ki ga je naredil. V zadnjih nekaj krogih je jedel desetinke in sekunde na krog od Hülkenberja, ki je bil kolesar tik pred njim na 6. mestu, vendar ga na koncu ni mogel prehiteti in se je moral zadovoljiti s 7. mestom, kar je skupaj s 5. mestom na prejšnji dirki dobra točka zanj in morala za ekipo. IN ČESTITKE MARCUSU ERICSSON! Z brezhibno ekipno strategijo je Šved zasedel 9. mesto, kar je Sauberjeva najboljša predstava v dolgem času.

Čestitke tudi Toro Rosso in Gasly, ki je danes pobožala stopničke in potrdila korak naprej, ki ga je ekipa naredila tukaj. Tako dobri občutki za Hondo, ki je bila zanesljiva in je dosegla zelo konkurenčne čase. Impresivno, najboljši položaj motorja Honda v teh letih. Upam, da McLaren ne obžaluje, da je izgubil proti Hondi … Še enkrat ponavljam, impresivno delo Toro Rossa in Honde, ki sta slavila skoraj kot pravo zmago. Zaslužijo si to po toliko žrtev in toliko težav. Mislim, da je to edina stvar, na katero je Red Bull danes lahko ponosen.