F1 Monako GP 2021: rezultati dirk

Max VerstappenF1

Razvrstitev včeraj zapustila v pol Charlesu Leclercu. Na VN Monaka F1 2021 je začel s prvega mesta, doma. Toda njegova nesreča ob koncu Q3 je pustila dvome o njegovem menjalniku. Ravno v prejšnjem kontrolnem krogu je zaznal težavo v zadnjem delu svojega Ferrarija in po radiu sporočil težave z menjalnikom. Bil je zelo razburjen in mu je uspelo avto vrniti v bokse. Tam so Ferrarijevi mehaniki pregledali zadnji del in na koncu ugotovili, da ni problem v menjalniku, ampak v kardanski gredi, ki je niso menjali, levi. Ogromna napaka Ferrarija, ki bi jo lahko spremenili brez kaznovanja, pa je niso ...

Po tem velikem razočaranju je ostal sam Ferrari Carlosa Sainza V dirki. In resnica je, da mu je uspelo ekipi iz Maranella zagotoviti dober rezultat. Madridčanu je uspelo priti na drugo mesto, blizu Maxa Verstappna, ki je tukaj dosegel prvo mesto, potem ko je začel kot prvi brez Leclerčevega dirkalnika. Dobra dirka tudi za Nizozemca, ki je po tej VN Monaka lahko prevzel vodstvo v svetovnem prvenstvu F1. Njegov glavni tekmec, Lewis Hamilton, včeraj ni opravil dobrih kvalifikacij in danes na dirki ni bil videti kot vir, saj je končal na 7. mestu. Zadovoljil se je le s tem, da je prišel na prost postanek in si nadel nove gume, da bi dosegel najhitrejši krog in zanj +1 točko.

Carlos Sainz F1 Ferrari

Drugi Mercedes, tisti z BottasomTudi on ni imel veliko boljše sreče. In po tem, ko je bil drugi in po dobrem štartu, kjer se je Max moral braniti, da ga ne bi prehitel, je Finec videl, kako je njegov postanek v boksih obtežil dirko za VN Monaka. Sprednje desno kolo ni bilo mogoče odstraniti. Mehaniki so že večkrat poskušali brez uspeha. Z orehom se je zgodilo nekaj nenavadnega, zaradi česar se je ekipa odločila umakniti dirkalnik zaradi nezmožnosti menjave pnevmatike.

V zvezi Fernando Alonso, resnica je, da mu je uspelo zelo dobro štartati, s 17. na 14. mesto, začenši s srednjimi pnevmatikami, večina pa je izbrala mehke, ki so bile najboljše za štart. Kljub temu mu je na startu uspelo prehiteti in obdržati, na koncu pa je cilj prečkal na 13. mestu.

Sprint Landa Norrisa ki je podvojil Ricciarda in končal na 3. mestu. Zelo dobra predstava tudi Sebastiana Vettla, ki je končal na fantastičnem 5. mestu. V angleškem primeru kaže, zakaj so mu v Wokingu podaljšali večletno pogodbo, in to je, da mu gre zelo dobro. V primeru Nemca je bil na prvih dirkah po Strollu nekoliko nizek, tu pa je bil udoben in je bil veliko boljši.

ta GP je bil čuden, brez rumenih zastav ali nesreč ali varnostnega avtomobila, nekaj, kar je običajno na tej dirki, vendar se to v tej izdaji ni zgodilo.

20 Charles Leclerc Ferrari - Upokojen

La naslednja dirka bo Bakoz. Vmes teden dni premora brez Formule 1, saj bo ta druga VN že v mesecu juniju, vikendu 4. do 6. junija. Mimogrede, VN Turčije je bila odpovedana, poročali pa so, da bosta na avstrijskem dirkališču dve dirki, da bi zapolnili prazno mesto ... Dvojna dirka se zaradi pandemije vrača vsaka zaporedna vikenda.