F1 Velika nagrada Japonske 2019: rezultati dirk

Bottas Japonska 2019

Super nedelja na VN japonske F1 2019, s kvalifikacijami in dirko. Tajfun je prišel z manjšo intenzivnostjo, kot se je pričakovalo, zato včerajšnje dogajanje ni bilo tako strašno, kot so predvidevale nekatere napovedi. Vendar je bil prosti trening 3 odpovedan in razvrstitev prestavljena na danes. Tako je bila nedelja bolj napeta kot običajno, Vettlu je uspelo doseči prednost. Ferrariji so se skrili do Q3 in oba postavila dirkalnike v prvo vrsto.

Carlos Sainz se je kvalificiral kot 7, po obeh Ferrarjih, dva Mercedesa (Bottas P3 in Hamilton P4) in dva Red Bulla (Verstappen P5 in Albon P6). Za Sainzem je njegov soigralec Lando Norris, ki je ostal blizu Španca. Tukaj je zelo slabo za Renaultove, ki so se uvrstili na 15. in 16. mesto, potem ko so v petek preizkusili nove dele, ki niso delovali. Diamantna ekipa vstopa v težko obdobje, s stvarmi, ki ne delujejo, v slabem položaju za četrto mesto na svetovnem prvenstvu (z ekonomsko nagrado, ki to pomeni) in zmanjkuje kupcev za njen motor leta 2021 ...

Vettel Japonska 2019

Na dirki, Vettel je obstal na štartu, zanič štart ki mu je preprečil, da bi svojo palico spremenil v zmago. To je izkoristil Valtteri Bottas, ki ga je prehitel na startu in se uvrstil na prvo mesto ter končal z izjemno zmago. Hamilton ni preživel svojega najboljšega vikenda in ni mogel prehiteti Nemca. Niti v kvalifikacijah mu ni uspelo premagati svojega moštvenega kolega, niti na dirki mu ni uspelo to VN spremeniti v novo eno-dve za Mercedes. Kar zadeva Charlesa Leclerca, je začel dobro, bil je na drugem mestu, vendar je imel na začetku stik z Maxom Verstappnom, zaradi česar sta bila oba avtomobila zelo poškodovana. Red Bull je moral odstopiti v Hondini hiši, kolesar iz Maranella pa je lahko nadaljeval dirko s škodo in na koncu končal na P2.

Renault je bil na dirki veliko boljši, z Danielom in Nico na P7 oziroma P10. Tako so osvojili točke v boju za naslov svetovnega prvaka proti McLarnu. A od tu do konca so komplicirali. Škoda, da je Lando Norris na dirki padel na 13. mesto, saj je začel kot osmi in bi lahko dobil več točk, če bi ostal za Carlosom Sainzem.

10 Williams 1

Suspenz za FOM, ki jim slike tega GP niso preveč uspele. Ampak hej, to se ni zgodilo prvič in ne bo zadnjič. Mimogrede, naslednja priložnost, veš, da bo VN Mehike el Oktober 27. F1 potuje v Ameriko po evropski in azijski turneji, da bi tam začela novo etapo v tem zadnjem delu. Teden dni lahko počivate, da se na to zadnjo fazo svetovnega pokala, ki se bo končalo 1. decembra, vrnete močnejši. Zdaj so ostale le Mehika, ZDA, Brazilija in Abu Dabi.