F1 VN Kanade 2019: rezultati dirk

Hamilton VN Kanade 2019

Začne se Canadian F1 GP 2019 z vsem v korist Vettla, saj je Hamiltonovemu dirkalniku tik pred začetkom dirke puščala hidravlika. V nekaj minutah pred koncem so mehaniki pohiteli z delom na avtomobilu, da bi lahko sodeloval na dirki, vendar to ni optimalno in ne vemo, ali se lahko težave ponovijo med dirko, tudi če jim uspe začetek. Poleg tega tudi ni bilo zelo gotovo, ali bo prišlo do kakršne koli kazni za delo na dirkalniku na startu.

Na srečo je Hamilton lahko štartal takoj za Vettlom v čistem startu od spredaj, vendar z nekaj dotiki zadaj in dvojno rumeno zastavico v prvem ovinku, kot sta dotik Giovinazzija in Albona. Težave tudi za Lando Norris, ki je imel težave z zadnjimi zavorami v McLarnu MCL34 in na koncu je zlomilo pesto zadnjega kolesa in ostalo je zrahljano. Zaradi ohlapnega zadnjega desnega kolesa se je moral v T1 odmakniti in zapustiti avto, torej McLaren, ki je zaradi te težave opustil prvo menjavo. Spomnimo se, da so v Kanadi dolge ravnine in močno zaviranje, pri čemer trpijo zavore.

Vettel v Kanadi 2019

Drugi Tudi McLaren je začel z ukrivljeno nogo, saj je Carlos Sainz včeraj spodletel v razvrstitvi in ​​je zaostal za Norrisom. Tisti spredaj je, kot smo rekli, zapustil, tisti, ki je začel tik zadaj, pa je bil sankcioniran. Sainz je Albona oviral v kvalifikacijah, čeprav je Albon dejal, da ga to ni motilo. Toda komisarji so se odločili, da ga bodo kaznovali, kar je Sainzu odvzelo mesto, pridobljeno v Q3, na današnjem štartu pa ga je uvrstilo na 13. mesto, nato pa mu je uspelo povrniti nekaj položajev, vključno s položajem svojega moštvenega kolega. Po včerajšnjem Q-ju se je zdelo vse idealno, a s temi težavami jim danes ni kazalo vse dobro.

Mimogrede, čeprav je zmagal Vettel ima kazen +5 sekund naložen po VN, tako da resnično zmaga Hamilton, ki je za Nemcem zaostal le nekaj več kot 1 sekundo. Tako je Vettel s to kaznijo malo pred Leclercom. Mimogrede, Carlos se je vrnil na 9. mesto, vendar je bil v zadnjih nekaj krogih najpočasnejši dirkalnik, ker je bil približno 50 krogov na isti trdi gumi, kar ga je prizadelo, saj sta ga v dirkalniku prehitela Stroll in Kvyat. zadnjih nekaj krogov. Škoda, ker nisem mogel dobiti nobene točke ...