F1 Velika nagrada Združenih držav 2019: rezultati dirk

Prvenstvo Hamilton 6 F1 2019

Začel dirko F1 VN Združenih držav 2019, z Bottasom spredaj in Vettlom zadaj. Na koncu res ne razumem, kaj je naredil Vettel, toda njegov začetek je bil slabši od katastrofalnega, saj je izgubil več mest in celo Lando Norris ga je uspel prehiteti, seveda pa tudi Max, Lewis in celo njegov moštveni kolega. . Z mesta 2, ki ga je zapuščal, je v kratkem padel na 7. mesto. A to ni bilo nič, saj je nato udaril v neravnino in si zlomil kolo, zaradi česar je dirko opustil. Zdi se, da se je tisti "ponovnik", o katerem so govorili zaradi predstav na zadnjih dveh, treh dirkah, spet potopil sam od sebe ...

Zmagovalec te dirke? No, brez dvoma je bil Mercedes, zmagal je Bottas in drugi Lewis Hamilton, ki je začel od zadaj in uspel končati spredaj. Dirka je bila zelo zanimiva, pravzaprav se je že včeraj zdela zanimiva, saj je prva sedmerica dosegla le 8 desetink. Morda ena najtesnejših uvrstitev v zadnjih letih. Tudi Max Verstappen se je znal osredotočiti in ne končati kot na zadnjih dirkah, ko je dosegel tretje mesto na stopničkah. Resnica je, da je zelo hiter voznik, vendar mu manjka glave, njegova nezrelost je v mnogih primerih zelo opazna in potrebuje dobro kopel ponižnosti.

McLaren F1 2019

6. svetovno prvenstvo F1 za Lewisa Hamiltona!!! To mu je že uspelo, karkoli se zgodi na naslednjih dveh dirkah. Čestitke za konstruktorsko svetovno prvenstvo Mercedesu in Britancu, ki je le streljaj oddaljen od para Kaiserju.

P Danes sta izpadla le Kubičev Williams in Vettlov Ferrari. Slabe igre iz Maranella se nadaljujejo. Njihovi piloti so neuspešni in tudi oni kot ekipa. Poleg tega po pritožbah več ekip pred FIA ​​​​za domnevne nepravilnosti v Ferrarijevem motorju, ki bi lahko kršile predpise. Po pojasnilu FIA se zdi, da so izgubili nekaj moči, kot so komentirali nekatera moštva, tako da je tistih dodatnih 20-50 CV, ki jih lahko občasno pridobijo, lahko posledica sumov, ki so jih drugi dobro obsodili. Vendar bi lahko oba danes brez težav stopila na zmagovalni oder, a ni bilo tako, Leclerc ni uspel preseči P4.

Kar zadeva španščino, Carlos Sainz je končal za moštvenim kolegom v svoji GP 100. Nekaj, kar ni normalno, toda Lando Norris je tokrat zelo dobro začel in celo prehitel Vettla, kot sem že rekel. Kar se tiče Carlosa Sainza, je bil na začetku nekoliko prizadet zaradi stika z Albonovim Red Bullom. Oba sta izgubila, morda je Aleksander tisti, ki je odnesel najslabši del, čeprav je z avtom, ki ga ima, lahko kasneje plezal. Carlos je bil P8, Norris pa zasluženo P7. Tako sta oba McLarna prva med ostalimi, prehitel ju je le Ricciardov Renault.

Dobro za Pereza, ki se je po štartu od zadaj zaradi kazni zaradi izpustitve tehtanja uspel vrniti in končal na desetem mestu ter svoji ekipi prinesel točko.

20 Sebastian Vettel Ferrari - Umik

Svetovno prvenstvo je na zadnjih dirkah vse bolj zanimivo. Škoda, da ni več dirk, kjer bi lahko uživali v tem. Sprva so bile vse veliko dlje od glave, zdaj pa se je stisnila. Tako radi dirkajo. Čeprav mislim, da ni tako, si želim, da bi se naslednje leto svetovno prvenstvo začelo tako, kot se končuje, saj bi bilo veliko bolj zanimivo kot gledati prepade med enim in drugim moštvom. Vsekakor, naslednja dirka VN Brazilije v Interlagosu. In le še ta in zadnja dirka ostane do konca sezone.