F1 Velika nagrada Singapurja 2017: rezultati dirk

Hamilton vodi na VN Singapurja 2017

Zaženite F1 VN Singapurja 2017 in ga naredi zelo močnega. Takoj ko smo štartali, smo videli, kako so morali avtomobili štartati z mokrimi gumami na tej urbani stezi v azijski noči. Razlog je bil v tem, da je bila proga mokra zaradi dežja na tem območju, zato je bil start še toliko bolj občutljiv, kot sem navedel v včerajšnjem članku. Posebej sem omenil tudi Vettla in Verstappna, ki sta bila danes prav protagonista zaradi njune nesreče, v katero so bili vpleteni tudi drugi dirkalniki, vključno z Fernandom Alonsom, ki bi po izjemno dobrem startu lahko postal vodilni v dirki, ja, saj sta poslušaj. In če bi šlo vse po sreči, bi bila uvrstitev na prve zmagovalne stopničke McLaren-Honda velika novica. Morda bi danes lahko dosegli 3. mesto ... toda danes zanesljivost ni padla, ne, Vettlu in Verstappnu sta odpovedali roki, prvemu zaradi čudnega giba, ki ga je naredil na štartu, da bi se branil pred Maxom, drugemu pa že vemo njegova agresivnost.

Zato se je na koncu končalo z Maxom Verstappnom in njegovim Red Bullom, ki sta bila uničena in izpadla iz dirke, preden sta prvič prečkala ciljno črto, oba Ferrarija pa sta bila tudi KO, ker je Kimija prav tako udaril Max, on pa je udaril Vettel. Vsi avtomobili so bili močno poškodovani, vključno z Fernando Alonso da je bil na poti, da bi vodil v krogu, ko sta vanj udarila avtomobila Kimija in Verstappna, ki sta zapeljala s steze, njegov dirkalnik pa je skočil, tako da je stran resno poškodovana. Lahko je nadaljeval in dosegel boks, po vrnitvi na stezo pa je bil še vedno med najboljših 12, vendar je dirkalnik malo po malo izgubljal tempo in na koncu so se odločili, da ga umaknejo, saj je bil čudež, da je je še delal...

Vettel, Räikkönen, Verstappen, Alonso nesreča

Vir: The Sun

Več upokojitev, kot pravim na tej progi, več poškodovanih. Prvi med njimi McLaren, ki bi lahko naredil a 7. mesto z Vandoornom, kot je v resnici storil, in dodal še dobro prgišče točk z Alonsovo 3. ali 4. mestom, kdo ve ... Kaj bi jim dalo spodbudo, da bi ostali višji v konstruktorskem prvenstvu in imeli tako gospodarsko nagrado Veliko potrebujejo po odhodu Honde, da bo prenehala vlagati tistih 100 milijonov, ki jih zdaj vlaga v ekipo. Carlos Sainz, ki je štartal na 10. mestu, je bil eden od velikih prejemnikov dotikov, saj je lahko končal na 4. mestu s svojim Toro Rossom pod nočjo v Singapurju. Drugi veliki upravičenec, dvojni ali trojni, je bil Hamilton, saj je Britanec še okrepil svoje vodstvo v svetovnem prvenstvu, potem ko je tukaj zmagal na dirki, ki je bila zanje sprva neugodna in so slabo končali v včerajšnji razvrstitvi. Poleg tega mu Vettel z dodajanjem nič točk pusti rezervo, ki si jo bo težko povrnil, če se z Lewisovo zanesljivostjo ali nesrečami ne zgodi kaj čudnega. Zato lahko rečem, da svetovno prvenstvo že ima ime: Lewis Hamilton.

Lewis odide od tu z 263 točke medtem ko je Sebastian Vettel dosegel 235, in ne samo to, oba Ferrarija sta tukaj dosegla ničlo, tako da je to močan udarec v svetovnem prvenstvu konstruktorjev. Čeprav jih to ne bo toliko prizadelo. Alonso je podal nekaj izjav, v katerih je bil precej jezen, saj je zagotovil, da so danes stopničke zagotovljene in da bi se morda lahko borili za zmago. Besede, ki morda ne odražajo realnosti, saj mislim, da bi se odločil za 2. ali 3. mesto kljub dejstvu, da je na tem dirkališču težko prehiteti, a Mercedes je še vedno Mercedes. Gotovo pa je, da njegove besede odražajo jezo, ker je zamudil to veliko priložnost, da bi spet zasijal več kot žarometi dirkališča v Singapurju ...

20 Kimi Räikkönen Ferrari - Umik

naslednji termin, saj veste, v VN Malezije, med 29. septembrom in 1. oktobrom. Medtem ko bomo imeli nekaj tednov dopusta, da se vrnemo z več akcije. Upajmo, da bo sreča nadomestila Alonsa in bo imel dobro leto 2018. Mimogrede, leto, v katerem bi lahko nastopil tudi v LeMansu, kot je nakazal McLaren, kar pušča odprta vrata tej možnosti. Pravzaprav se zdi, da je po pogovorih s Porschejem zdaj velik interesent ekipa Toyote. Bomo videli, kaj se bo zgodilo, do naslednjič pa bomo od zjutraj pripravljeni poročati o najpomembnejših novicah v motošportu.