Velika nagrada Velike Britanije F1 2017: rezultati kvalifikacij

Bottas na Silverstonu 2017

Tretji trening na dirkališču Silverstone je minil brez večjih težav. Malo nadaljevanja tega, kar smo videli včeraj na vajah 1 in 2. Danes je bila pomembna razvrstitev v Velika Britanija F1 2017. Razvrstitev je bila na vrhu precej tesna, z lepim bojem med vodilnima v svetu, Hamiltonom in Vettlom. Končno je pole pripadel britanskemu dirkaču, za petami pa mu bo jutri na startu Nemčev moštveni kolega. Na drugi strani mora Bottas, ki je opravljal neverjetno delo, kaznovati 5 mest, tako da se domneva, da so za dirko delali več kot za kvalifikacije in poskušali jutri končati na stopničkah.

Los dos Ferrari je bil zelo konkurenčen na tej dirki in danes jim je uspelo doseči drugo in tretje mesto, kar je manjkalo, saj se je Kimi nekaj let zdel nekoliko šibak v smislu zmogljivosti in danes je bil pred Vettlom. Od njega se pričakuje več in tega ni dal, zato nisem prepričan, kaj bo z njegovo pogodbo z Maranellom in njenim podaljšanjem. Postavitev dveh rdečih dirkalnikov po Hamiltonovi osami mu bo jutri zapletla dirko, saj je sam spredaj in se računa na to, da bo dobro štartal in obdržal vodilni položaj po prvih nekaj krogih. Če mu ne uspe pridobiti prednosti, ki bi mu omogočila udobno dirko v smislu strategij, bi lahko izgubil položaj in pustil Vettlu dragocene točke, ki si jih zaradi situacije, ki jo ima, ne sme privoščiti. njegova zapuščenost...

Williams na Silverstonu 2017

La Rahel dež od začetka seje naredili sejo bolj začinjeno, zaradi česar so začeli z vmesno gumo in pustili Alonsu lepo prvo mesto v Q1. Nekaj, kar očitno ni trajalo dolgo, ko se je dež okrepil in se je proga posušila. Proga je bila na nekaterih delih težavna, a se je izboljševala. Vendar ne pozabite, da so se osredotočili na dirko in izboljšali nastavitev dirkalnika zanjo, saj v kvalifikacijah nimajo nič opraviti s kaznijo položaja 25+5, ki jo ima Fernando za jutrišnji štart, kar pomeni, da bi štartal zadnji da ali da . Tokrat bo imel Spec 3 in videl, kako bo potekala jutrišnja dirka in ali bo lahko nadomestil nekaj mest. Po drugi strani pa zelo dobro za Stoffela Vandoorneja, ki se je lahko prvič uvrstil v Q3 in končal na 8. mestu. To je jasen znak izboljšanja Hondinega motorja, čeprav izjave tistih iz Wokinga niso najbolj zadovoljive in ne vemo, kako se bo končal njihov odnos z Japonci.

Mimogrede, Španci je končno končal na 13. mestu, tik pred Carlosom Sainzom ml., ki je končal na 14. mestu. Videti pozitivno plat tega, da je štartal zadnji, reči, da morda tako ne bo zašel v težave in nesreče, kot so bile tiste, ki so končale njegovo kariero na zadnji VN. Če se vrnemo k temi Carlos, ta ni mogel startati pred moštvenim kolegom, Rus Daniil Kvyat je uspel biti nekoliko hitrejši od njega in bo štartal 12. Mimogrede, čas Nica Hülkenberga je bil neverjeten, saj mu je uspelo Renaultu postaviti v ta dober položaj. Kar zadeva drugo plat medalje, vidimo, da Williams, ki na zadnjih dirkah ni dvignil glave zaradi precej slabih časov, močno zaostaja v skupini s Haasom in Sauberjem. Ne vem, kaj je narobe s Frankovo ​​ekipo, vendar na določenih progah ne delujejo dobro. Williams je aerodinamično zelo preprost in zdi se, da kljub Mercedesovemu motorju težko dosegajo sprejemljive zmogljivosti.