F1 Miami GP 2022: rezultati kvalifikacij

Ferrari Leclerc

Vir: Rudy Carezzevoli

Prosti treningi se začnejo 3 z incidenti in a razvrstitev VN Miamija F1 2022 precej čisto videno, kar se je videlo na prejšnjih sejah. V njem ni nobenih nesreč, tisti iz Maranella pa so zelo veseli, da vidijo svoja dva voznika na prvih mestih, ki vodijo do začetka dirke. P1 je bil za Charlesa Leclerca, ki je znova dosegel prvo mesto. Monačani so ga v tej sezoni premagali, tisti iz Madrida pa je bil danes brez smole in se je postavil tik za sosedom v polju, da bi ujel odlično dvojico.

Max Verstappen ni bil tako hiter na tej dirki za VN Miamija, kjer je zasedel tretje mesto. Na dirki je čas, da se vrnete, da poskusite uloviti dva Ferrarija in obrniti svetovno prvenstvo F1, saj zmagovalci prejšnjega dne v tem niso dobili najboljšega avtomobila na mreži. Brez dvoma bo nedeljska dirka zanimiva, prav gotovo pa ne bo manjkalo niti incidentov in varnostnih avtomobilov, kar pomeni priložnosti za tiste, ki startajo z nizkih položajev (če niso tisti, ki povzročijo start varnostnega avtomobila).

Red Bull F1 2022

Fernando Alonso je bil P11, a bo težko, saj Alpine v tej sezoni zelo degradira, zato bodo morali biti v obrambi. Povedati je treba, da mu je tokrat uspelo, ker ga je Carlos Sainz, ki je bil počasen v zapletenem sektorju, zelo oviral. A zdi se, da sankcij za Ferrari ne bo, čeprav bomo videli, če bo v zvezi s tem kakšna nova novica.

P Zdi se, da je Mercedes vstal v tej VN Miamija, oba gresta v Q3 z dobrimi časi. Zdi se, da so s posodobitvami, uvedenimi v tem vezju, lahko popravili porposing. Zdi se, da se veliko manj premikajo po ravninah, tako kot Ferrari, ki si je prizadeval na enak način zmanjšati to nezaželeno težavo. Mercedes v letošnji sezoni nima kaj početi v boju za naslov svetovnega prvaka, saj s to novo ureditvijo ni uspel zadeti ključa.