F1 VN Velike Britanije 2021: rezultati sprinterskih dirk

Max Verstappen Red Bull F1 2020

Čuden vikend. Včeraj je bil na sporedu prosti trening 1 in takoj po kvalifikacijah. Te kvalifikacije so potekale v enakem formatu kot običajno, vendar najboljših deset ni bilo dolžno štartati z isto pnevmatiko, kot so jo uporabljali v Q3. Poleg tega niso označili štartnega položaja oziroma pole za dirko, temveč štartni položaj te novosti oz. sprinterska dirka ki so ga prvič uvedli na tej F1 VN Velike Britanije 2021. Bilo je zelo lepo in upam, da ga bodo še ponovili, saj vse pomeša, čeprav bi ga osebno skrajšal, 17 krogov se mi zdi preveč.

Danes se je dan začel s prostim treningom 2 in kot veste, prostega treninga 3 ne bi bilo. Namesto tega je bila pripravljena ta sprinterska tekma, ki je tokrat dal pole za jutrišnjo dirko. Prav tako prvi dobi 3 točke, 2 za drugega in 1 za tretjega. Kot zanimivost, za razliko od dirke ni bilo stopničk ali česa podobnega. Naredili so to, da so pripravili tovornjak, da se lahko trije današnji protagonisti povzpnejo in obkrožijo dirkališče, medtem ko jih intervjuvajo in jim dajo lovorov venec, kar ni bilo narejeno že desetletja in kar se je obrnilo .

Fernando Alonso F1 2021 Alpine

Končno Lewis Hamilton, ki je začel prvi, je začel slabo, izgublja položaj z Maxom Verstappnom. Tisti iz Red Bulla zasede prvo mesto in bo jutri štartal prvi. Valtteri Bottas konča na tretjem mestu, kljub temu, da je štartal na mehkih gumah, ki bi mu morale omogočiti pridobiti nekaj položaja. Čudno, da ni poskušal prehiteti soigralca, ko je videl, da gre tako slabo. Lahko bi pritiskal na Maxa in če bi bilo v interesu Mercedesa, da spusti Hamiltona skozi, če mu ne bi uspelo. Zdi pa se, da Finčeva nedejavnost kaže na to, da je bil že na začetku opozorjen, naj ne prehiti Britanca.

Toda resnica je, da voznik dneva ni bil ne Hamilton, ne Bottas, niti Verstappen. Je bilo Fernando Alonso, ki je igral v trenutku VN Velike Britanije. S svojo Alpino, ki je začela na P11, mu je uspelo priti do 5. mesta na startu. Pridobil 6 položajev, več položajev kot kateri koli drug voznik. Izkoristil je dejstvo, da je začel z mehkimi gumami, v primerjavi z dejstvom, da se je večina odločila za srednje. Na žalost mu ni uspelo obdržati tega položaja, saj so bili dirkalniki, ki jih je prehitel, veliko boljši od tempa Alpine. Najprej je odstopil položaj pri Landu Norrisu, nato ga je prehitel še Daniel Ricciardo. Kljub temu je bil sposoben ostati pred Vettlom, saj je upravljal pnevmatike in delal svojo čarovnijo, da bi preprečil poskus po prehitevanju Nemca. Zato bo jutri dirko začel s 7. mesta, v čisti coni. Bomo videli, kaj mu bo uspelo, vendar bo to preveč krogov in z dirkalnikom, ki je počasnejši od drugih za njim. Vendar pa odvzamejo ples ...

Slabo za Sergia Péreza in Carlosa Sainza, ki sta danes najbolj prizadeta. Prvi je izgubil nadzor nad svojim avtomobilom, medtem ko je bil prilepljen na zadnji del McLarna in naredil ravnino, zapustil stezo in skoraj trčil v zid. Pridružil se je zelo nenadoma in ostal na zadnjih položajih, dokler se ekipa ni odločila za odhod. Carlos je imel incident z Russellom (preiskali ga bodo danes popoldne), dotaknila sta se in Španec je to odnesel najslabše, saj je padel na številnih položajih, nato pa se je lahko vrnil in končal na 11. mestu.