F1 VN Madžarske 2021: rezultati kvalifikacij

Mercedes F1 2020

Sonce je močno prizadelo dirkališče Hungaroring. Prosti trening 3 in razvrstitev F1 VN Madžarske 2021 spopadajo se z zelo visokimi temperaturami na asfaltu, jutri pa se zdi, da bi lahko bile še višje. Dežja kot kaže ne bo, čeprav še ničesar ni mogoče izključiti. Danes je pihal tudi veter, čeprav to ni bil največji problem. Kritika je bila usmerjena na nedoslednost pnevmatik. Nad njimi se je pritožilo več dirkačev, vključno s Fernandom Alonsom in Maxom Verstappnom.

Španski prvak dosega zelo dobre čase in se v Q5 celo prikrade na 2. mesto. Vendar pa je po prehodu meje Q3 končal na 9. mestu. razlog? Nedoslednost pri gume pirelli kot je sam komentiral pred mikrofoni, ko je izstopil iz avtomobila. "Neskladnost pnevmatik je neverjetna," je komentiral Alonso, saj je imel v Q2 nekaj super dobrih, medtem ko je imel v Q3 super slabo igro ...

Red Bull Max Verstappen F1

Vendar pa najslabšo vlogo je odnesel Carlos Sainz, ki si je tudi danes prizadeval za uvrstitev med prvih 10, toda v Q2 je videl, kako je po izgubi zadnjega dela v enem od ovinkov šel naravnost v oviro za pnevmatike. Poskušal se je vrniti, a je bilo sprednje krilo zlomljeno in je šlo pod avto, zaradi česar ni imel smeri. Prav tako ni bilo znano, ali bi se lahko pokvarilo vzmetenje ali menjalnik, zato je sejo na koncu končal tam. Jutri se začne 15. in čas bo za vrnitev na dirkališče, kjer prehitevanje sploh ni enostavno. Tokratna VN Madžarske bo za obe španski reprezentanci zapletena, saj bo moral Fernando Alonso glede na alpski dirkaški tempo narediti vse brezhibno, da bo sledil hitrejšim avtomobilom za seboj ...

Poleg Sainza je bil še en dirkač z največ težavami Mick Schumacher, je mladi dirkač Haasa razbil svoj dirkalnik na prostem treningu 3 in niso imeli časa, da bi avto pripeljali pravočasno za kvalifikacije za VN Madžarske. Zato ni bilo mogoče streljati.

Lewis Hamilton bo začel s pole na VN Madžarske je prav tako dosegel svoj 101. pole position, potem ko je bil v Španiji 100. Za njim bo štartal Valtteri Bottas, saj sta oba Mercedesa na tej stezi bila boljša od Red Bulla. Red Bullu ni bilo udobno, videli bomo, ali bodo jutri na dirki z mehkimi gumami lahko napadli na štartu, saj bodo Britanci štartali s tršo zmesjo.