F1 VN Azerbajdžana 2021: rezultati dirk

Sergio Perez, F1 2021 VN Azerbajdžana

Impresivna dirka za VN Azerbajdžana. Eden najbolj razburljivih letos in s številnimi presenečenji. Čudno je, da ni bilo nobene nesreče zaradi napak pri vožnji. Videti, kar je bilo videno na prejšnjih sejah, je redko, a resnica je, da sta se dve veliki nesreči, ki sta se zgodili, zgodili zaradi težav s pnevmatikami. Avtomobili, ki so prestali več krogov na trši zmesi, so pri visoki hitrosti na ravnini utrpeli udarce v zadek, zaradi česar je avto ob steno. To je bil primer Maxa Verstappna, ko je vodil dirko 5 krogov pred koncem, in Lancea Strolla nekaj krogov pred tem.

En primer Maxa Verstappna je bil še bolj boleč, saj je opravil odlično dirko, prehitel in prevzel vodstvo. Velik del dirke mu je uspelo voditi in dominirati brez težav. Prevozil je celo najhitrejši krog. Vendar se je nekaj krogov pred koncem vse skupaj obtežilo in 25 točk je postalo 0. Katastrofa, glede na to, da se je Hamilton povzpel na P2 in bi od tu lahko odšel z 18 točkami. Vendar se zdi, da se je sreča oddolžila, saj je na startu po Maxovi nesreči Hamilton naredil monumentalno napako. Imel je vse, da bi vodil v svetovnem prvenstvu z dobrimi točkami, a je vse zavrgel z zaviranjem, ki se je končalo tako, da je dirkalnik zapeljal skozi luknjo in se zadnji vrnil na stezo. Končno se VN Azerbajdžana konča s 105 za Maxa in 101 za Lewisa.

Sebastian Vettel, Aston Martin VN Azerbajdžana

Prva dirka hibridne dobe (od leta 2014), na kateri sta oba Mercedesa brez točk. Presenetljivo ... Poleg Hamiltonove napake tudi Bottas med vikendom ni imel dobrega tempa ...

Carlos Sainz je bil še eden tistih, ki so imeli težave, blokiral in padel na istem štartu kot včeraj v kvalifikacijah, zaradi česar je nazadoval za nekaj položajev. Tudi njegovemu partnerju ni šlo preveč dobro. Leclerc je štartal s pole, a očitno neresnično. Ferrarijeva predstava ni bila taka in so jo na dirki zlahka prehiteli po nekaj krogih od štarta. Težave tudi za Estebana Ocona. Tukaj ni le začel za Alonsom, ampak bi moral tudi nenadoma zapustiti dirko zaradi težav z zanesljivostjo.

Zelo dobro Sebastian Vettel, ki ji je uspelo doseči drugo mesto. Navdušujoč je bil tudi Gasly, ki je zasedel tretjo stopničko zmagovalnega odra. In Sergio Pérez je moral biti poln veselja, bil je prvi. Fernando Alonso je še eden od dirkačev, ki bi morali biti tukaj zadovoljni, saj so jih po izgubi pozicij zaradi slabega tempa Alpine in brez možnosti za uvrstitev v točke nazadnje nesreče povzdignile na mesto 10 in na startu dosegle izjemen krog, v katerem je prehitel več avtomobilov in dosegel 6. mesto.

Danes je bil dvakrat žalosten dan. Formula 1 je z minuto molka počastila smrt Maxa Mosleyja. Zapustil pa nas je tudi Mansour Ojjeh, eden od delničarjev McLarna.