F1 VN Francije 2021: rezultati dirk

Max VerstappenF1

Zanimiva in napeta dirka VN Francije F1 2021. Do konca se ni vedelo, kdo bo zmagal, kar je navijačem zelo všeč. Na koncu Max Verstappen (131 točk) je lahko končal pred Lewisom Hamiltonom (119 točk) in dosegel nov udarec v svetovnem prvenstvu, poleg tega, da je dosegel najhitrejši krog in dodal +1 točko. Zelo dobra dirka za nizozemskega voznika, ki je v prvem krogu naredil napako, ko je izgubil zadnji del in šel široko, zaradi česar je Britanec v prvem delu dirke vodil. Potem pa je po dobrem ustavljanju lahko prehitel. Končno so se odločili, da naredijo dodaten postanek s srednjo gumo na koncu in to mu je omogočilo, da ima boljše gume od Hamiltona, da ga prehiti čisto na koncu.

Mercedes pusti tukaj za seboj točke svetovnega prvenstva konstruktorjev (Red Bull=215 točk proti Mercedes=178 točk), saj je tudi Sergio Pérez lahko rezerviral pnevmatike za zadnji del dirke in je lahko tudi prehitel Valtterija Bottasa, ki je končal z močno poškodovanimi pnevmatikami in je izpadel iz stopničke. Kljub temu je resnica, da je imel Finec odličen konec tedna, da ublaži govorice. Pravzaprav mu je na dirki uspelo imeti odličen tempo in delati hitre kroge kot dva vodilna. Če ne bi bilo napačne strategije njegove ekipe, morda fantje z energijsko pijačo ne bi prišli naprej.

Imola F1 GP 2021 Ferrari

Španski piloti so imeli enega iz apna in enega iz peska. Limeta je bila za Fernando Alonso. Mož iz Asturije je tu štartal kot 9. in uspel pridobiti dve mesti na startu, poleg tega pa je imel hud boj s Charlesom Leclercom. Po tem je zmogljivost moža iz Ovieda padla, saj so veliko trpeli s srednjo pnevmatiko in so prišli do graininga ter morali stopiti naprej in ogroziti strategijo. Kasneje pri montaži trde gume je imel odličen tempo in se je vrnil na 8. mesto, kar mu je prineslo nekaj točk na tej VN Francije, kjer je Alpine dirkala doma.

Peščena je bila za Carlos Sainz in za Ferrari ponavadi. Oba Ferrarija sta včeraj v kvalifikacijah naredila nekaj krogov in končala zelo visoko v Q3. Toda na dirki so trpeli zaradi pregrevanja pnevmatik in degradacije. Postopoma sta se oba kolesarja vrnila in končala s točkami ter v precej slabih položajih. Tisti iz Maranella so imeli kariero, ki jo je treba pozabiti.

McLaren je imel fantastičen vikend tukaj zelo dobro upravlja pnevmatike in ima odličen dirkaški tempo. Presenetil je tudi Pierre Gasly in njegova Alpha Tauri, ki sta se tudi tu dobro izkazala. Drugo presenečenje, čeprav je že povsem običajno, je videti Georgea Russla tako visoko z Williamsom. Britanec brez dvoma pridobiva zaupanje Mercedesa ...

Kljub videnemu na prejšnjih sejah je resnica, da v dirki vse je bilo veliko bolj umirjeno v smislu zamikov vzletno-pristajalne steze in nesreč. Zdi se, da so se nekoliko umirili in ni bilo nobenih izrazitih težav.

20 Nikita mazepin Haas +1 krog 52

Naslednji vikend dirka VN Avstrije, saj veste, da bosta dve v vrsti (17. junij in 4. julij). Formula 1 torej po VN Francije ne počiva. Videli bomo, kako bosta ti dve dirki na Red Bull Ringu, domu Red Bulla, in ob še vedno negotovem vremenu. Mimogrede, tukaj na dirki se ni pojavil dež, se je pa prej, ki je "opral" stezo, verjetno pa je zaradi tega odstranil gumo in je degradacija vse presenetila.