F1 Velika nagrada Brazilije 2019: rezultati dirk

McLaren VN Brazilije F1 2019

začela dirka VN Brazilije F1 2019, pri čemer je Carlos štartal zadnji zaradi tistih električnih težav, ki so mu včeraj preprečile tek v kvalifikacijah. Dva McLarna sta bila zunaj prvih 10 položajev, kar ni bilo običajno na zadnjih dirkah, kjer sta se izkazala za najboljša od ostalih. Toda danes so lahko plezali in imeli dobro tekmo. Mimogrede, dirka, ki je imela dvojni varnostni avto, čeprav je steza, kjer se običajno ne začne. Prvi med njimi je bil v 54. krogu, saj se je iz dirkalnika Valtterija Bottasa začelo kaditi in je izgubil moč oziroma se je ustavil zaradi težav z motorjem.

Potem naslednji Safety Car je še bolj presenetil, saj ga je povzročil boj med Ferrarijema na ravnini med T3 in T4. Oba sta hvalila drug drugega in končalo se je tako, da je Cahrles Leclerc opustil dirko, zaradi te presenetljive neumnosti pa je oškodovan tudi Sebastian Vettel. Končno so tisti, ki so se borili za stopničke, končali na dnu tega VN, kjer bi lahko dosegli zelo dobre točke. Zdi se, da Vettla še vedno srbi udarec, ki mu ga letos zadaje Leclerc in ko je videl, da ga bo prehitel, je Nemec spet igral umazano, se rahlo premaknil in povzročil hudo nesrečo.

Ferrari strmoglavi v Braziliji 2019

A ko se je zdelo, da je dirka že odločena le nekaj krogov pred koncem in po tem, kar se je zgodilo s Ferrarijem, no, ni bilo vse povedano. Albon in Hamilton sta tudi poveličevala in se dotaknila. Dotik je v preiskavi in ​​Britancu bi lahko dali +5 sekund kazni, saj se v tem primeru zdi, da je bil kriv on. Albon se je v tem incidentu hudo poškodoval in padel na položaj P15. Medtem ko Hamiltonu uspe ostati na stopničkah, tukaj je 3. Če bi se komisarji iz nekega razloga odločili, da si Hamilton zasluži kazen za dotik, bi se zgodilo nekaj neverjetnega in to je, da bi bil Carlos Sainz tukaj P3. Prava norišnica in nekaj čudovitega za McLarna in Sainza, ki bi se v tej sezoni uvrstila na stopničke, pa četudi kasneje zaradi kazni ...

Da, kot vidite, Carlos Sainz je začel zadnji na tej dirki in končal na 4. mestu (lahko bi bil 3 če bo Hamiltonova kazen potrjena), vendar je veliko potrpežljal z gumami, da je prišel na vrh, in se malo po malo vzpenjal s prehitevanji, ki jih je naredil, da se je postavil na dobre položaje. Nato je zelo pozno prišel na menjavo gum in je lahko za seboj zadržal dva Alfa Romeo Sauberja, ki mu na stezi nista dohajala. Čudovit rezultat za tiste iz Wokinga, ki so zagotovo zelo zadovoljni s tem rezultatom, in Lando Norris na P8, tudi točke za drugi avto, ki je prišel iz TOP10. Neverjetno, kako dobro jim je šlo...

Mimogrede Kakšno srečo je imel tudi Pierre Gasly, in kje je končal danes ... Tudi impresivno! Res je, da sta SC in ves kaos, ki je nastal, to pospešila, a je vseeno presenetljiva. Prav tako presenetljivo kot Russllovo stališče je resnica ta, da je cirkus, ki so ga pripravili nekateri, dal veliko pozornosti dirki. Mislim, da bodo slavili, kot bi šlo za zmago.

20 Valtteri Bottas Mercedes - Umik

Škoda, ker je predzadnja dirka sezone! Ker če bi bilo tako iz Avstralije, bi bila sezona veliko bolj zabavna. Veste, da naslednji in Zadnja dirka te sezone F1 2019 bo 1. decembra z VN Abu Dabija. ki bo zaključil sezono (naslednji teden je čas za počitek). In ko razmišljam o spremembah predpisov, menim, da kadarkoli pridejo do njih, imajo enake koristi, velike ekipe z večjim proračunom. Upam, da leto 2021 ne bo ustvarilo še enega obdobja z neko očitno prevlado in da bo spet postalo dolgočasno. Videti morate, kako zanimiv je ta finale svetovnega prvenstva, čeprav je prvenstvo že odločeno, in to zato, ker se zgodijo nepričakovane stvari, ker avtomobili ne So tako daleč drug od drugega.