F1 VN Avstrije 2021: rezultati dirk

Max Verstappen Red Bull F1 2020

Max Verstappen se je uspel boriti za vodstvo VN Avstrije F1 2021 biti zelo dolgočasen. Včeraj je dobil pole, danes je štartal prvi in ​​nastavil zelo dober tempo od starta do cilja, ne da bi pustil, da bi se mu kdo preveč približal od zadaj, da bi ga spravil v težave. Preprosta dirka in dobra premoč. Na koncu je končal približno 18 sekund pred drugim, kljub temu, da je naredil dodaten postanek, ki ga je imel glede na ogromno prednost brezplačno. Zato je bil Red Bull veliko boljši doma. Nizozemec odhaja od tu z večjo razdaljo v prvenstvu voznikov in Hamiltonu zada nov močan udarec.

Un Hamilton, ki ni mogel blizu Red Bulla in da je na koncu dirke naletel na težave pri zmogljivosti s svojimi pnevmatikami. Ekipa je prosila Bottasa, naj ga ne prehiti, kljub dejstvu, da je imel veliko višji tempo. Po tem so premislili in videli, da če tega ne bi storili, bi bilo za ekipo veliko slabše. Bottasu so končno dovolili, da se bori za položaj, nato pa sta zamenjala položaji. Britancem ni uspelo niti z McLarnom Landa Norrisa. Norris, ki je postal voznik dneva in je končal na tretjem mestu po kazni 5 sekund zaradi incidenta s Pérezom na začetku sestanka. Škoda, ker bi lahko bil drugi brez te sankcije. Končno je Bottas končal drugi.

Mercedes F1 2020

Kljub dejstvu, da je bila glava dirke že od začetka zelo definirana, so bili zaostanki veliko zanimivih borb. Na primer tiste Carlosa Sainza in Ricciarda na koncu, ki sta uspela prehiteti Avstralca in končala na 5. mestu te dirke, takoj za Pérezom, ki bo imel kazen, ker je Leclerca vrgel s steze. Dvojna kazen, saj je bil pred nekaj krogi za isto stvar kaznovan še 5 sekund. Leclerc je končno končal za svojim moštvenim kolegom, s počasnejšimi gumami po Sainzovem postanku, da je nadel mehkejše in lahko v zadnjih krogih vsilil odličen tempo, da se je povzpel na nekaj položajev.

George Russel je imel fantastično kariero. Včeraj mu je uspelo svojega Williamsa spraviti v Q3 s srednjimi gumami. In končal P9. Danes je ostal v top10, a na koncu je prišel Fernando Alonso. Že nekaj krogov je imel intenzivno vojno in je zelo dobro držal Britance. Toda končno je Fernando Alonso uspel prestopiti in končal z 1 točko danes in na poziciji 10. Na koncu je dirkač Williamsa izgubil nekaj ritma in ni ga prehitel le Fernando. Čeprav je dotik v zadnjem krogu med Kimijem in Vettlom pomagal Groveu, da je ponovno osvojil P11, saj sta oba končala zunaj v popolnoma neumnem incidentu v tej VN Avstrije.

Alonso je bil razburjen na koncu dirke s tem, kar so storili Ricciardo in drugi kolesarji, nekaj, kar ni prvič, in to je, da greste ven na štartu, da ne naletite na promet, ki vas blokira, in da zlahka prehitite številne položaje. Nekaj, česar se načeloma ne bi smelo početi, a kar mnogi izkoriščajo. Alonso je želel biti korekten in se je znašel v boksu. Vendar je komentiral, da če direktor dirke ne bo kaznoval, bo morda to storil znova ... Tisti, ki to počnejo dobro, tvegajo, da bodo zaprti kot Alonso ali da se bodo dotikali drug drugega, kot se je zgodilo Oconu. Medtem ko tisti, ki delajo slabo, dobijo prednost, ne da bi bili kaznovani. Zanimiva refleksija te VN Avstrije ...