1-as F2018 Mexikói Nagydíj: Versenyeredmények

Red Bull GP Mexikó 2018

El Mexikói F1 GP 2018 Mozgalmas volt a pálya, egy olyan rajttal, amelyben Max Verstappen nagyon jól rajtolt, és megelőzte csapattársát (újabb félbehagyással megint balszerencse), ráadásul Lewis Hamilton is jól kezdett és bekerült a két Red Bull közé. készül egy szendvicset, hogy a végén a második helyen álljon az első kör első méterei után. A Mercedes azonban küszködött a gumikkal, és Lewisnak kerékproblémák miatt volt egy mini kirándulása a pályán kívül. Nem volt könnyű dolguk... De ennek ellenére Vettel nem nyert, Hamilton pedig a 4. lett Lewis Hamilton 2018 világbajnoka.

A rajtnál láttuk, hogy Esteban Ocon is hozzányúlt néhány autóhoz az első kanyarok után, valami ilyesmi ismét ártott Fernando Alonsónak. Lance Stroll már két utolsó rajtnál is megelőzte, most pedig Esteban Ocon autójának egy darabja találta el a McLarent, azonban ezúttal nem Ocon volt a hibás. Alonso autója rosszul nézett ki, az autója alatt egy darab Force India első szárny volt, közvetlenül a hátsó gumi mögött, a t-tálca oldalán, és végül megláttuk azt a képet, amit nem akartunk látni, Alonso parkol a autóval és feladva, a pontok közel vannak, és még mindig nem lettek hozzáadva az utolsó versenyeken. Valami rossz a McLarennek és a konstruktőri világbajnokságnak és magának a pilótának is, aki szerintem nem érdemli meg, hogy így búcsút vegyen az F1-től...

Fernando Alonso feladja a 2018-as Mexikói GP-t

Üdvözlettel, az MCL33 között, hogy már lemondtak róla, és 2019-re összpontosítottak teszteket végez, hogy megértse, mi történik vele, és ne ismételje meg a hibákat, a lemaradó Renault-motort, az elszenvedett megbízhatósági problémákat és az összes Fernando Alonso vezetésével kapcsolatos balesetet, amivel szembesül, nem ő a cél. amit egy F1-es bajnok megérdemel abban, ami nagy valószínűséggel az utolsó éve lesz az F1-ben. Azt hiszem, az egyetlen dolog, ami megnyugtatja, az az, hogy tudja, hogy kevés ilyen versenye van hátra, és hogy az F1-en kívül egy olyan nagyon versenyképes autó vár rá, mint a Toyota, és meglátjuk, van-e Indy az 500 mérföldön vagy valami a NASCAR-ban. stb.

Tekintettel a HaasIsmétlem, hihetetlenül jó autójuk van, és a sofőrök megújulása után úgy tűnik, még az autó is eltűnt. Már vannak olyan versenyeik, amelyek nem mennek be a Q3-ba, és a versenyen látható teljesítmény a pontokon kívül van, vagy a Top 10 utolsó helyére való eljutásban, ami sokkal könnyebb lenne számukra. A kellemes meglepetést a Renault okozta, amely mind a Q3-ban, mind a mai pontokkal versenyképes volt. A Sauber is jól zárta a hétvégét, de ez már nem meglepő, láthattuk, hogy a svájci autó óriási lépéseket tett.