F1 VN Italije 2021: Rezultati sprinterske dirke

Valtteri Bottas, F1 Mercedes

Danes je bil odigran drugi prosti trening 2 v tej spremembi formata za to VN Italije F1 2021. V njih ni veliko za izpostaviti, razen nesreče Carlosa Sainza, ki je izgubil nadzor nad svojim Ferrarijem in precej silovito trčil v ograje. Na srečo se dirkaču iz Madrida ni zgodilo nič, njegov dirkalnik pa so pred sprintersko dirko obnovili, saj je bil poškodovan sprednji del.

Kot za kvalifikacijsko ali sprintersko tekmo, resnica je, da prehitevanj ni bilo preveč, saj je tukaj v Monzi zelo težko prehiteti. Jutri se na dirki za VN Italije obeta še več tega, malo prehitevanj, tudi z DRS se na paraboliki ne moreš preveč približati spredaj in jih potem ujeti v cilju. Večina pozicij se bo spremenila med startom in po strategijah.

Mercedes F1 2020

Valtteri Bottas je včeraj začel na štartu, saj je bil najhitrejši brez slipstreama. Lewis Hamilton ni imel dobrega dne, s slipstreamom pa ni mogel prehiteti moštvenega kolega. Toda današnja uspešnost Britancev je bila še bolj katastrofalna. V resnejše težave je zašel šele na štartu, saj mu je šlo precej slabo in izgubil kar nekaj pozicij. Ne samo, da mu je Max Verstappen ušel, ampak bo imel jutri pred seboj neudobnega McLarna z veliko hitrostjo, pa tudi 3 točke manj, ki jih je izgubil v boju za naslov svetovnega prvaka. Max Verstappen bo jutri začel prvi, z vsemi praznimi tereni in ima 5 točk prednosti.

Carlos Sainz je izgubil položaj s svojim moštvenim kolegom na začetku. Namesto tega Fernando Alonso ne samo da je ohranil položaj, ampak mu je uspelo pridobiti dva položaja. Začel je s 13, ciljno črto pa je prečkal po 18 krogih na 11. mestu. Ker je bil Bottas kaznovan zaradi zamenjave motorja tukaj na VN Italije, bo jutri štartal kot 10. Odlična predstava dvakratnega španskega prvaka, ki se vrača zelo lačen in kaže, da ni tako star. Še več, njegovo prehitevanje Vettla je bilo izbrano za trenutek te sprinterske dirke.

Pierre Gasly je največji poraženec danes, ko je začel zelo dobro in bi lahko danes celo končal pred Hamiltonom, vendar je po prvem ovinku trčil v Ricciardovega McLarna in njegovo prednje krilo je z ene strani, se zataknilo in zašlo pod sprednje kolo, izgubil smer in trčil proti oviram.

Omembe vreden je tudi Tsunodin dotik s Kubico, ki se je končal z vrtenjem za poljskega voznika. in preteklost Perez do Strolla preskok prve šikane. Nato mu je moral Mehičan vrniti položaj, čeprav ga je nazadnje spet lahko čisto podal.