F1 Velika nagrada Velike Britanije 2018: rezultati dirk

Zadnji del Ferrarija F1 2018

Dirka v Silverstonu se konča Velika Britanija F1 2018 z Vettlom, ki se je rešil pred velikimi kritikami italijanskih medijev, ker imajo najboljši dirkalnik in bi morali pomesti, vendar so izgubili P1, Bottas pa je prestal več krogov s počasnejšimi in starejšimi gumami, nekaj poskusov Nemca in le z nekaj krogov pred koncem ga je Sebastian zaradi resnih težav z Valtterijem Bottasom uspel prehiteti in znova zasesti prvo mesto. Dirka, ki je bila za Mercedes, če ne bi bilo dotika, ki ga je imel Kimi z Lewisom Hamiltonom. In to niso bile edine nesreče, Carlos je imel tudi stik z Grosjeanom, za kar je bil kljub kritikam Haasa na radiu bolj kriv Francoz, kar ga je stalo, da je opustil oba ...

Hamilton je odšel zelo pozno, je imel neke težave, a to ni bilo edino, Kimi ga je popeljal naprej na štartu (+10 kazenskih sekund v primerjavi z Vettlovimi +5...brez pripomb) in bil zadnji ob odhodu na dotik. Zaradi tega incidenta je imel nekaj težav v zadnjem delu svojega mercedesa in imel je super dirko v Silverstonu, na svojem domu, kjer je s svojim dirkalnikom odpeljal nič manj na prvo mesto P2, pri čemer sta mu delno pomagala dva varnostna avtomobila. Torej je delo, ki ga je opravil lokalni kolesar, impresivno in bi moral biti zelo ponosen na opravljeno delo, čeprav smo ga zaradi tega, kar se je zgodilo, videli še posebej jeznega in žalostnega na stopničkah in je celo preskočil intervju ob progi, ki so ga imeli končal z voznikoma Ferrarija. Toda kljub Hamiltonovi vožnji tisti iz Marannelosa odhajajo z nekaj več točkami prednosti v prvenstvu med vozniki in konstruktorji, kar se spomnimo zaradi opustitve obeh Mercedesov v VN Avstrije. Red Bull F1 2018

Drugi, ki so bili zelo aktivni na progi, so bili Verstappen in Kimi, oba sta na koncu dirke izpeljala zelo lep in napet boj, Max pa je izvedel lepo akcijo. Toliko priganjanja stroja se je končalo z nekaj napakami Maxa, ki je najprej izgubil položaj s Kimijem zaradi premoči rdečih avtomobilov, nato pa smo videli dim, ki se je kadil iz nekaterih Maxovih zaviralnih prehodov, ko je bil Ricciardo za njim, nekaj, kar so televizijski komentatorji zamešali s težavami z motorjem... Kakorkoli že, končno je imel Max težave in je moral oditi, potem ko je zapustil stezo. Niso pa bili edini s težavami.

Charles Leclerc je imel fantastično kariero, nazadnje pa je moral parkirati avto, ker na njegovem postanku niso pravilno nastavili kolesa in je bila matica zrahljana. Toda tudi njegov moštveni kolega, Šved Marcus Ericsson, ni imel boljšega časa, saj se je DRS pozno zaprl v ovinku in ugasnil ter močno zadel ob zid v nesreči, zelo podobni tisti, ki se je zgodila Haasu de Romainu v prostem teku. praksa.. Tudi za Williams ni bil dober vikend, saj so doma videli, kako so morali po včerajšnjih težavah danes štartati iz boksov, da bi zamenjali zadnje krilo, da bi našli malo več stabilnosti na dirki. Tudi krog, ki ga je odpeljal Hartleyjev Toro Rosso, ni bil posrečen, po težavah na prostem treningu in kvalifikacijah s prednjim vzmetenjem, kot smo omenili, je danes zaradi mehanskih težav v zadnjem trenutku zapustil boks pozno in po odpeljanem krogu je šli nazaj v garažo, ker so verjetno ugotovili, da je še vse narobe.

20 Brendon Harley Toro-Rosso - Umik

Haas ima še naprej odličen avto, verjetno 3. ali 4. najboljši, odvisno od dirkališča, in zdi se, da jih njihovi vozniki iz enega ali drugega razloga ne morejo popeljati do točk. Drugi Haas na stezi, tisti Kevina Magnussena, je imel zanimiv boj s Fernandom Alonsom, ki se je pritoževal nad značilnimi (umazanimi) gibi danskega pilota. Končno je v zadnjem krogu Alonso uspel opraviti mimo in pridobiti položaj za 8. mesto, ki je začel s 13. mestom. Na naslednjem sestanku bomo videli, ali se kaj izboljša VN Nemčije ki bo prišel konec tedna od 20. do 22. julija.