SEAT León Eurocup 2015, belülről élünk a Barcelona Circuit legutóbbi találkozóján

SEAT Leon Eurocup 2015

Egy egymake versenyen részt venni igen nagy esemény, ha az utolsó bajnokságban is megcsinálod bajnok nélkül, az még inkább az. Részt vettünk a A SEAT León Eurocup 2015 utolsó találkozója, egy egykészítményű bajnokság, amelyben a SEAT León Cup Racer játszik, amit mi is alaposan megismerhettünk a Barcelona körútja.

A SEAT meghívott minket, hogy fedezzük fel a jelenlegi színtér egyik legizgalmasabb versenyének csínját-bínját. egymakes bajnokságok kulcsfontosságú tényező, hogy a pilóta egyenlő feltételek mellett vitatja a versenyt. Y Pol Rosell, a Leon Eurocup 2015 győztese példa erre azáltal, hogy másodszor szerezte meg a bajnokságot. Ismét vitatott a szezon végéig.

Közvetlenül ebédidő előtt a SEAT meghívott minket az egyik boxba, hogy megnézzük a León Eurocup első fordulóját a Circuit de Barcelona versenyen. Láttunk kiutat a bonyolultak közül, azokból, amelyek összehoznak több mint 30 résztvevő amelyek erős fékezés után egyenesen az első kanyarba gyorsulnak, és ahol kevés volt az incidens.

Az első körben Pol Rosell kemény kezével emelkedett ki, akit Mikel Azcona és Niels Langeveld követett. Stien Paulsen, Rosell riválisa a versenynaptár utolsó fordulójában a negyedik helyen végzett, így az első futamban Rosell 84 ponttal vezetett, Paulsen pedig 77 ponttal a második helyen végzett. Mindkettő kötözve érkeztek a barcelonai körpályára.

A Baporo Racing pilótája nem nyert és nem végzett a dobogón a második előfutamban, Lucile Cypriano, Manual Giao és Jimmy Antunes vezetésével. Paulsen sem, akinek még mindig volt lehetősége a bajnokságra. Végezetül a 2015-ös SEAT León Eurocup a maga idejében győztes Pol Rosell lett, elhagyva a második helyezett Paulsen kezében és egy harmadik pozíciót Mikel Azconának. Laia Sanz versenyzett ezen az eseményen, és ismét a León Cup Racer irányítói közé tartozott olyan pilóták között, akik vitatják a bajnokságot teljes egészében.

A Leon Cup Racer részletesen

De ami számunkra érdekes volt a Circuit de Barcelona versenyen, az volt a lehetőség Ismerje meg alaposan a SEAT León Cup Racert, az a modell, amelyet maga a márka tesz elérhetővé vásárlói számára, valamint a bajnokságban szereplő többi modell, például a divatos TCR. Felfedezhettük néhány titkát.

Az alapfelszereltségű SEAT León Cupra része, aminek a motorháztetője alatt már 2.0 lóerős 280 turbómotor található. Ugyanez a blokk felelős a Cup Racer mozgatásához, de a 330 lóerő. Ez az új, nagy áramlású szénszál-bemenetnek, az új elektronikának és a korlátlan kipufogórendszer. A SEAT kiemelte, hogy a szériaautóhoz képest meglepően kevés a különbség.

A változást a Duplakuplungos DSG megfelelően megerősítve és új, rövidebb fejlesztésekkel. A maximális sebesség 250 km/h, és meglepő, hogy bármelyik Leon sebességváltója továbbra is megjelenik a járműben és a lapát a volán mögött. Opcionálisan szekvenciális változtatás is szerepel, az egyik fejlesztés, amelyet a SEAT tervezett az autó még hatékonyabbá tétele érdekében.

sea-leon-eurokupa-2015-1

Pontosan belül van az egyik fő követelése. A SEAT Sport betartotta az előírásokat fogyni körülbelül 250 kilóval. Az ülések és a kárpitok megszűnnek, a paneleket és a műszerfalat pedig egyszerűbb és könnyebb egységek váltják fel. Van egy hátlap a pilótának és egy új biztonsági ketrec. A kormány az autó agyaként működik, és gyakorlatilag mindent onnan irányítanak, a normál műszerfalat helyettesítő digitális képernyőn kívül.

A szervezet a bajnokság és a bajnokság követelményei alapján készült szélessége 1,95 méterre nő. Ehhez egy új lamellkészletet hoztak létre, amelyben az aerodinamika alapvető szerepet játszik. Az orr megfelel a levegő és a mechanika és a fékek hűtésének csökkentésének igényének. Ezért van a kémény a motorháztetőn. A szárnyakat egy első légterelő és egy állítható hátsó légterelő jelzi, amely képes generálni akár 80 kiló fékezőerő.

Hogy megmutassa, milyen jól működik, a SEAT azt javasolta, hogy adjuk egy kört az egyiken a katalán pályára… mint segédpilóta. Felültünk a háttámlára, felcsatoltuk a hevedereket, és pár gyors körre nekivágtunk a pályának. Őszintén szólva, ha van egy szó a León Cup Racer meghatározására, az az fékezés. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mit tud és mer tenni egy utcai autóval.

A versenyfékek, a kisebb súly, a slick abroncsok és a pilóta szakértelme megteszik a részét, hogy a fékezéskor az egyenes végén, melyben több mint 230 km/h-t érünk el, aminek a határa meg tud állni. Aztán szembenézünk a görbékkel és rájövünk a vonóképesség amelyen van a Cup Racer.

Néhány erős kör arra szolgál, hogy megnézzük a hátsó játékot, és azt, hogy a kormány és a jobb pedál alapján milyen könnyűnek tűnik korrigálni. Az a hang nagyon intenzív mivel nincs hangtompító, de annál inkább a menet és menet között fellépő visszacsatolás. A legmeglepőbb dolog, nem hiába, az, hogy megnézzük, hogyan halad át az autó a kemény vállak és járdaszegélyek teljes sebességgel, félelem nélkül és alig mozogva. Ha az igazat megvallom, belülről még az is látszik, hogy kisebbek, mint amilyenek valójában. A felfüggesztés irigylésre méltó munkát végez.

A SEAT Sport elárulja, hogy elmerülnek ebben a projektben, amely immáron a második évadnál tart. Az autóról elmondják, hogy módosítás nélkül javítják a tavalyi időt, de hogy a új evolúció a következő szezonra. Hallani sem akarnak nagyobb teljesítményről, mert közel van a határ anélkül, hogy a végtermék drágulna. 100.000 euró körül, a bajnokság egyik alapja. Azt mondják nekünk, hogy az aerodinamika az új evolúció egyik újdonsága lesz.

Értékelje autóját ingyen 1 perc alatt ➜

Hagyja megjegyzését

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Kötelező mezők vannak jelölve *

*

*

1. Az adatokért felelős: Miguel Ángel Gatón
  2. Az adatok célja: A SPAM ellenőrzése, a megjegyzések kezelése.
  3. Legitimáció: Az Ön beleegyezése
  4. Az adatok közlése: Az adatokat csak jogi kötelezettség alapján továbbítjuk harmadik felekkel.
  5. Adattárolás: Az Occentus Networks (EU) által üzemeltetett adatbázis
  6. Jogok: Bármikor korlátozhatja, helyreállíthatja és törölheti adatait.