Shell Eco Marathon (VI): A verseny

Ez a 2011-es Shell Eco Marathon utolsó része, és áttekintjük a verseny napjait, ahol megismerheti a Mendizabala és Miguel Altuna intézetek tanáraiból és diákjaiból álló Gorbea csapat örömeit és csalódásait. , Vitoriából és Bergarából.

26. nap: Reggel teljes sebességgel mentünk a műszaki vizsgálatra, mert még mindig nemvagy befejeztük a szervezet előző napi problémái és találatai miatt. Több mint két órát voltunk, két órát, amiben nelegendő időt hagyott arra, hogy elgondolkodjon, hazamegyünk azzal, amit viseltünk, de szerencsére tévedtünk, végül megadták az utat, de nem azelőtt, hogy veszekedtek volna, és sokat izzadtak a technikusokkal beszélgetve. Valahányszor eszembe jut, mennyibe került a két rohadt matrica megszerzése, hogy átmentünk a megfelelő teszteken… Végül megérte.

Mivel versenynapok voltak teszteket nem lehetett elvégezni az áramkörön, tehát a körtesztünk egyúttal az első volt a négy motor közül. Az autó kiment a pályára, de a dolgok nem tűntek túl jól, nagyon késett, néhány körben több mint egy percet, sőt még többet is, és ami még rosszabb, utána négy és fél fordulat (hatot kellett adni) a hidrogénpalack maradt mas SECA mint a Góbi-sivatag.

A vontató (egy BMW 5-ös Touring habmatracos utánfutóval) felszedte az autót a pályáról, és kellő csüggedéssel elvitte a karámba, ahol vártuk, hogy becsapjuk magunkat. A vonatkozó revíziók után arra a következtetésre jutottak, hogy a motor nyomatéka hiányzik, és ezért a hidrogéncella által termelt villamos energiát nem használták fel a lehető legnagyobb mértékben. A megfelelő módosításokat az elektronikus rendszerben hajtották végre a nagyobb nyomaték elérése érdekében, de…

27. nap: Az autó a verseny második napján minden illúzióval kiment a pályára, de úgy tűnik, nem járt sikerrel a forgatónyomaték növelése érdekében végrehajtott módosításokkal, és minden rosszabb lett, az autó alig ért a pálya első kanyarjába, amikor felvették. A csapat szellemisége mélyponton volt, de muszáj volt folytatni a munkát, volt még hátra egy versenynap és három futam, mert viharjelzések miatt a versenyt felfüggesztették és plusz futamot kapott minden csapat. A délelőtt további része és a második versenynap egész délutánja a rendszer fejlesztésével, korlátozásával telt az elem, ami egyébként megsérült, és teljesítményének csak a harmadát adta és egy X értékről ugrott, és újra be kellett kapcsolni, ezzel együtt a hidrogén költségével. Ezt az értéket megkerestük, és a zsetont korlátoztuk közvetlenül az ugrás előtt. Ez volt az utolsó lehetőségünk, összefontuk az ujjainkat.

28. nap: Harmadik és utolsó nap. Reggel először az első pilótával a volánnál pályára állítottuk az autót, úgy tűnt, minden rendben van, is, befejeztük a 6 kört, szerencsétlenségével ne osztályozzon minket aszerint túljutottak a célvonalon 7 másodperc későn (és az üres üveg). Két gól volt hátra, az idegek megfeszültek. Belépett a második pilóta a pályára az autóval, amint véget ért a nap első versenye. Az autó gyorsan ment, azt hittük, hogy ilyen ütemben kifogy belőle a hidrogén, de nem. több mint két perccel végzett, olyanok voltunk, mint az őrültek: Már minősítettek voltunk. volt egy harmadik hüvely, és most már lazábban, amiért teljesítettük célunkat, elmentünk próbálja növelni az autonómiát, jobban igazodva az időhöz, és ezáltal (állítólag) csökkentve a fogyasztást. A célvonalon 30 másodperc szabadidővel haladtunk, kb valamivel jobb adat a fogyasztás tekintetében.

A Hydrogen Urban Concept kategória végül 10 minősített autóval maradt, nálunk tized 10 minősített, a kategóriában összesen több mint 18 csapat közül. Összesen csináltunk 37,4 kilométer kWh. A verseny teljes végeredménye itt tekinthető meg.

Értékelje autóját ingyen 1 perc alatt ➜

Hagyja megjegyzését

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Kötelező mezők vannak jelölve *

*

*

1. Az adatokért felelős: Miguel Ángel Gatón
  2. Az adatok célja: A SPAM ellenőrzése, a megjegyzések kezelése.
  3. Legitimáció: Az Ön beleegyezése
  4. Az adatok közlése: Az adatokat csak jogi kötelezettség alapján továbbítjuk harmadik felekkel.
  5. Adattárolás: Az Occentus Networks (EU) által üzemeltetett adatbázis
  6. Jogok: Bármikor korlátozhatja, helyreállíthatja és törölheti adatait.