Car of the Year in the World 2016, oto cztery zwycięskie samochody

światowe nagrody-samochodów roku

L Światowe nagrody samochodowe lub nagradzaj ich Światowy Samochód Roku są jednym z najważniejszych wyróżnień, jakie może otrzymać każdy samochód. W tym roku 2016 to już dziesiąta edycja tych nagród, które zostały przyznane na New York Auto Show. Międzynarodowe jury składające się z 48 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów wybrało cztery zwycięskie w tym roku samochody, podzielone na pięć kategorii.

Konkurs Samochód Roku Świata obejmuje kategorię absolutnego zwycięzcy, najważniejszego, a także najlepszego samochodu luksusowego, samochodu o najlepszych osiągach, najlepszego designu i najlepszego samochodu ekologicznego. W zeszłym roku absolutnym zwycięzcą został Mercedes Klasy C, natomiast w tym roku zupełnie inny samochód wygrał kategorię ogólną wraz z najlepszym designem.Chcesz wiedzieć, które samochody zwyciężyły?

Mazda MX-5 podwójna

Mazda MX-5

Na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, gdzie zaprezentowano nową Mazdę MX-5 RF, jury Światowego Samochodu Roku przyznało kategorię absolutną samochodowi Mazda MX-5 ND. Czwarta generacja japońskiego roadstera zdobyła nagrodę dla najlepszego samochodu roku, zostawiając w finale nowego Mercedesa GLC i Audi A4 z niezbyt dużym dystansem. Mazda MX-5 była również samochodem, który zwyciężył w tej kategorii najlepszy projekt, wyprzedzając Jaguara XE i jego towarzysza Mazdę CX-3. Po raz pierwszy samochód wygrał te dwie kategorie w konkursie World Car of the Year.

jak najlepiej luksusowy samochód roku 2016 na świecie nowy BMW serii 7 został zwycięzcą, pozostawiając dwa SUV-y, takie jak Volvo XC90 i Audi Q7, odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Nagroda dla Samochód wyczynowy trafił w ręce Audi R8 V10, którego wariant Spyder został również zaprezentowany w Nowym Jorku. Jury wybrało samochód sportowy z centralnie umieszczonym silnikiem, a na drugim miejscu uplasował się Mercedes-AMG C 63 Coupé oraz znacznie skromniejsza, ale równie atrakcyjna Honda Civic Type-R.

Toyota Mirai FCV 2015r

kategoria do ekologiczny samochód roku 2016 świat spadł na Toyota mirai. Samochód wodorowy Toyoty dał wiele do powiedzenia, nie tylko ze względu na swoją konstrukcję, ale także jako sposób na spopularyzowanie auta wodorowego w stosunkowo przystępnej cenie. Na drugim miejscu uplasowała się kolejna waga ciężka Toyoty, hybrydowa Toyota Prius, podczas gdy nowa generacja Chevroleta Volta zajmuje trzecie miejsce w tej kategorii.

1. Odpowiedzialny za dane: Miguel Ángel Gatón
  2. Cel danych: kontrola spamu, zarządzanie komentarzami.
  3. Legitymacja: Twoja zgoda
  4. Przekazywanie danych: Dane nie będą przekazywane stronom trzecim, z wyjątkiem obowiązku prawnego.
  5. Przechowywanie danych: baza danych hostowana przez Occentus Networks (UE)
  6. Prawa: w dowolnym momencie możesz ograniczyć, odzyskać i usunąć swoje dane.

1.   Miguela Niza Sarmiento powiedział

Nie rozumiem, dlaczego MX5 jest postulowany jako najlepszy samochód roku, ma być mieszanką designu, osiągów i praktyczności, a ta ostatnia nie polega na tym, że jest mocną stroną tego samochodu, GLC i A4 lepiej zakwestionuje podium.

2.   jorge vazquez valdes powiedział

Jestem inżynierem mechanikiem.Moją pracą od 30 lat jest naprawa silników samochodowych, skrzyń biegów i mechanizmów różnicowych.Jestem Jorge A Vazquez Valdes.Mam 47 lat.Mobile 55152455.Jestem Kubańczyk. ulica 136/259y261 rio verde gmina boyeros hawana miasto pozdrowienia